Версія для друку Версія для друку

Новий храм будується за кошти прихожан

Вістка про те, що в ніч на 2 лютого ц.р. в Іршаві виникла пожежа в дерев’яній церкві Святого Василя Великого, сколихнула майже весь район. На ліквідації вогнища працювали 5 одиниць техніки та 25 рятувальних підрозділів м. Іршави та с. Довге. Пожежу було локалізовано майже о першій годині ночі.
− Вогонь розповсюджувався дуже швидко, майже блискавично, − з болем у серці розповідає один із організаторів спорудження храму, голова правління ПрАТ «Іршавський абразивний завод» Іван Васильцюн. − Оскільки церква була зведена з дерева, майже нічого не вдалося врятувати. Вона спалахнула мов сірник. Язики полум’я було видно далеко за межами міста. Вони лизали все на своєму шляху. Залишилися лише обпалені руїни.
Сумно було дивитися на згарище, де ще вчора молилися прихожани. Проіснувала дерев’яна церква трохи більше десяти років. На ювілеї побував і високопреосвященний Феодор, митрополит Мукачівський і Ужгородський. Він був просто у захопленні храмом, вважав, що святиня побудована у кращих традиціях архітектури нашого краю, була окрасою Іршави.
Із волі Божої одразу після Великодня віряни взялися за спорудження нового храму. Розпочали із виготовлення проектно-кошторисної документації. Тільки вже зводять храм не з дерева, а з цегли. Наразі після пожежі демонтували залишки зрубів стін на згарищі храму. На сьогоднішній день вже проведено чималий обсяг робіт. Побудовано стіни, залишилося звести дах та купольну частину. Роботи ведуться під наглядом настоятеля церкви о. Івана Совтана та спеціалістів-будівельників з тим, щоб зберегти, можливо, уцілілі елементи та конструкції і церковне оздоблення.
Працюють на зведенні храму будівельники з Лукова − Іван Смканич, Іван Лях та Ярослав Симканич. При потребі (виконанні чималих обсягів робіт) залучаються і жителі міста, які охоче відгукуються на прохання о. Івана Совтана.
Коли мова пішла про кошти, на які зводиться церква, священник відповів:
− На пожертви прихожан. У її зведенні беруть участь православні громади не лише району, а й області. Особливо долучилися до будівництва добрі і щирі серцем підприємливі віряни – Іван Васильцюн, Василь Вашкеба, Юрій Кізляк та Василь Звонар. Я щиросердечно вдячний за моральну і матеріальну підтримку митрофорному протоієрею, благочинному Іршавського благочиння Георгію Чулею та народному депутату України Валерію Лунченку.
Редакція газети «Нове життя» теж долучається до спорудження церкви Святого Василя Великого і стає інформаційним спонсором. Уже в цьому номері друкуємо номер картки для благодійної допомоги на будівництво церкви:4149499140702513, Совтан Іван Іванович, настоятель храму.
Будьмо милосердними!

Василь ШКІРЯ.

Ваш отзыв

Ваш коментар