Версія для друку Версія для друку

Забезпечуємо публічний порядок і громадську безпеку

Про поставлені перед собою особисті завдання на відповідальному посту керівника місцевої поліції і завдання відділення поліції під час карантину, про пріоритетні питання в роботі розповів начальник Іршавського відділення поліції майор Василь Негря у своєму інтерв’ю місцевим ЗМІ.
– Василю Михайловичу, ви вже більше двох років очолюєте Іршавське відділення поліції, добре вивчили проблеми району, знаєте сильні сторони та над чим потрібно працювати. Зараз питання №1 у суспільстві – це боротьба з коронавірусом, і на поліцію в цьому плані покладаються особливі обов’язки. Які завдання виконує поліція для протидії поширенню коронавірусу?
–  Одне з основних завдань поліції завжди, не тільки під час якихось надзвичайних ситуацій, – це забезпечення публічного порядку та громадської безпеки. Для цього в поліції є відповідний підрозділ, на який  покладено превентивну функцію. Протидія пандемії  коронавірусу передбачає, в  першу чергу, заходи профілактики, тобто як не допустити порушень умов карантину, щоб не захворіла велика кількість громадян. Тому цю функцію ми виконуємо з першого дня, коли було поставлено таке завдання перед поліцією. Весь період карантину поліцейські проводять рейди по виявленню порушень правил  дотримання карантинних обмежень торговими закладами, ринками, кафе-барами, ресторанами. Проводять перевірку громадян, які знаходяться вдома на самоізоляції.  Крім цього, працівниками поліції проводяться профілактичні бесіди з приватними підприємцями та церковними громадами всіх конфесій без винятку щодо дотримання ними карантинних обмежень.  
– Яка кількість громадян притягнута до відповідальності?
–  За порушення правил карантину 9 осіб притягнуто, серед яких 2 власників кафе-барів – до адміністративної відповідальності за ст. 44-3 КУпАП України. Щодо накладення на них стягнень буде вирішувати суд.
– У Іршавському районі неодноразово порушувалось питання незаконного видобутку гравію та каменю. Що у цьому напрямку зроблено поліцією?
– За порушення екологічного законодавства передбачена відповідальність як адміністративна, так і кримінальна. У с. Довге припинено діяльність незаконного видобутку гравію, вилучено всю наявну техніку. За даним фактом відкрито декілька кримінальних проваджень, призначено ряд експертиз та проводиться слідство. Також затримувались вантажні автомобілі під час перевезення андезитового каменю у с. Арданово та автомобілі, які перевозили деревину. По всіх фактах було проведено перевірку і матеріали скеровано до суду.
–  З якими проблемами найбільше звертаються громадяни до поліції? Яка криміногенна обстановка у районі?
– На період карантину спостерігалося незначне затишшя, адже громадяни перебували вдома. Однак за період першого півріччя до відділення поліції надійшло 2764 заяви та повідомлення громадян про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, із яких зареєстровано 565 злочинів, 415 адмінправопорушень.  Розкрито 55 крадіжок, із яких: 11 крадіжок із квартир,  5-грабіжів, 2 – випадки  вимагання.  
– Протягом останнього часу у соцмережах та ЗМІ багато інформації щодо ДТП  та безпеки на автошляхах району. Як поліція бореться з порушниками правил дорожнього руху?
–  З початку цього року на території району зареєстровано 22 дорожньо-транспортні пригоди, із яких 4 – зі смертельними наслідками. Також зафіксовано 114 водіїв у нетверезому стані. Хоч працівники патрульної поліції щодня проводять профілактичні заходи, але наші водії, ризикуючи власним і чужим здоров’ям, а то і життям, часто сідають за кермо на підпитку. Хотілось би ці цифри зменшити, однак з кожним роком кількість транспортних засобів зростає, а водії, часто не усвідомлюючи наслідки, порушують правила дорожнього руху.
– Наркоманія та боротьба з нею. Як працює у цьому напрямку поліція?
– Іршавщину ця біда не оминає, кожен день вранці на інструктажі я звертаю увагу своїх підлеглих на виявлення  таких фактів у районі. За шість місяців поточного року маємо 11 фактів виявлення наркотичних речовин, за якими порушені кримінальні провадження. До речі, працівники патрульної поліції виявили деякі злочини, скоєні водіями, які не тільки сідали за кермо у наркотичному стані, але і зберігали наркотичні речовини у своїх транспортних засобах. Також виявлено та вилучено 5 одиниць зброї, яку незаконно  зберігали громадяни.
–  Наскільки зараз безпечно гуляти вулицями району та міста Іршава?
– Карантин вніс деякі корективи у наше сьогодення, були зачинені розважальні заклади, кафе, бари, ресторани. Звісно, кількість  хуліганських вчинків зменшилось, але 11 все ж таки зареєстровано. Всі вони скоєні громадянами у нічний час у нетверезому стані.  Зараз обмежено час роботи закладів громадського харчування та їх функціонування для масових заходів, що теж вплине на криміногенну ситуацію у районі.
– А яка ситуація щодо безпеки дітей?
– Всі звернення щодо малолітніх та неповнолітніх у нас на особливому контролі. Відносно дорослих, які належним чином не виконують свої обов’язки щодо виховання дітей було складено 30 адмінпротоколів. За продаж неповнолітнім алкогольних напоїв притягнуто до адмінвідповідальності  2 продавців. У період літніх канікул поліція постійно проводить роз’яснювальну роботу як з дорослими, так з дітьми, щодо безпечного відпочинку та дотримання ними карантинних обмежень.
– На завершення нашої розмови. Що Ви хотіли б порадити мешканцям району?
– Хочу сказати, що я завжди готовий до спілкування із усіма, хто має причини звернутися в поліцію. Попри карантинні обмеження, при необхідності  я готовий приймати громадян у будь-який час.  
Користуючись нагодою, хочу закликати всіх дотримуватись карантинних обмежень, адже у нашому районі  ситуація з кожним днем погіршується, кількість хворих на коронавірусну хворобу COVID-19 збільшується.
 

Розмову вела
Віта ГОРЗОВ,
Іршавське відділення поліції.

Ваш отзыв

Ваш коментар