Версія для друку Версія для друку

В УжНУ презентували книгу нарисів вченого, політика, патріота Сергія Устича

В Ужгородському національному університеті, 9 червня, за участі науковців, представників влади, дипломатів, письменників, політологів і журналістів відбулася презентація збірника монографічних нарисів першого і наразі єдиного на Закарпатті доктора соціології, завідувача кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій УжНУ, Надзвичайного і Повноважного Посла, народного депутата України ІІ скликання, голови Закарпатської обласної ради і ОДА у 1994-99 роках Сергія Устича «Неадитивне суспільство – Quo vadias?». Саме цього дня автору збірника виповнилося б рівно 65, але вже чотири місяці як він відійшов у Засвіти…
Презентуючи видання, ректор УжНУ, професор Володимир Смоланка наголосив, що Сергій Іванович, будучи надзвичайно приязною і харизматичною особистістю, попри свою зайнятість державними, політичними і дипломатичними справами, через усе життя проніс любов до науки, системологічного дослідження сутності сучасних суспільних явищ. Молодого і здібного науковця, докторанта кафедри філософії Карлового університету (м. Прага) привів у владу вир масштабних суспільних змін на переломі 80-90 років минулого століття. Плідно і творчо попрацювавши більше двох десятиліть на високих державних посадах, С. Устич знову повернувся до своєї юнацької мрії і повністю присвятив себе науці, захистив докторську дисертацію, видав кілька грунтовних монографій про методологію системного дослідження транскордонних процесів та їхню соціальну імплементацію, системологічного дослідження суспільства, був одним з найцікавіших лекторів, якого поважали студенти за щирість, відвертість і демократизм. Вихід у світ цієї книги є даниною вшанування пам’яті Сергія Устича – вченого і людини.
– Сергій Устич є знаковою постаттю для усього Закарпаття, адже його зусилля як керівника, так і науковця, лягли в основу розробки системного розвитку нашого краю, були спрямовані на збереження його унікальної ідентичності, самобутності і толерантності. Сьогодні, в час нових викликів, для політикуму Закарпаття, багатьох галузей економіки краю, його іноваційно-інвестиційного розвитку, транскордонної співпраці, важливими є ті маяки, які залишив для нас Сергій Іванович у своїй фундаментальній праці, аби все це передати нащадкам –сказав у своєму слові голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс.
Дружина С. Устича, доцент УжНУ Світлана П’ясецька-Устич та його син Сергій, щиро подякували друзям, зусиллями яких у короткий термін побачила світ книга, яку сам автор за життя не встиг видати – раднику голови Закарпатської обласної ради Олександру Білаку, директору інституту державного управління та регіонального розвитку УжНУ, професору Володимиру Приходьку, Почесному Консулу України в м. Сігет (Угорщина) Алексу Ровту, віце-президенту Європейського Інвестиційного банку Васілу Гудаку та іншим.
О. Білак та В.Приходько розповіли присутнім про свою роботу над підготовкою до виходу в світ книги С. Устича, а також про його непересічну особистість – європейця за переконанням, чудового комунікатора і переговорника, дипломата, одного з представників України у Конгресі регіональних влад при Раді Європи, який разом з іншими державними діячами сусідніх з Україною країн ЄС, став фундатором першого на постсоціалістичних теренах міжнародного об’єднання – Карпатського Єврорегіону, що зробило Закарпаття справжнім центральноєвропейським перехрестям транскордонного співробітництва. Він прискіпливо аналізував досягнення і помилки, свої і суспільства. У фундаментальній науці шукав відповіді на виклики часу, що постають перед людиною і суспільством. На все це небеса відвели йому неповні 65…

Василь Ільницький.

Ваш отзыв

Ваш коментар