Версія для друку Версія для друку

На хвилях норовливої води

Є люди, робота яких на перший погляд непомітна, але від них залежить багато. Про них згадують хіба що під час лиха – повені. Одні лають за те, що затопило у них присадибні ділянки, інші дякують, що дамба захистила від паводку. Саме професії «водника», як звикли говорити у народі, і присвятив своє життя начальник Берегівського міжрайонного управління водного господарства Петро Скраль.
Народився Петро Іванович 26 травня 1970 року в с.Білки. Мабуть те, що в дитинстві часто відпочивав на ріці Боржава, й спонукало його вступити на навчання в Український інститут інженерів водного господарства по спеціальності «Гідротехнічне будівництво».
Свою трудову діяльність розпочав у колгоспі «Прогрес». Із жовтня 1994 року по грудень 2007 року працював начальником Іршавської дільниці Берегівського МУГВ. Із 2008 по 2011 р.р. очолював Мукачівське МУВГ, а з 2012 року знову повернувся в Іршавську дільницю, де працював до 2018 року.І з тих пір очолює Берегівське МУВГ. Підпорядкований йому колектив здійснює роботу по експлуатації меліоративних систем та каналів Іршавського та Берегівського районів. На території Іршавщини за останні роки виконано робіт на 70 мільйонів гривень. Чимало зроблено у селах Лисичово, Бронька, Суха, Білки, Луково, Великий Раковець та Іршаві.
– Виконані вчасно та якісно роботи по впорядкуванню русел річок, утримання в належному стані прибережних водозахисних смуг дають змогу в майбутньому уникати катастрофічних паводків, які останніми роками почастішали, особливо у нас на Іршавщині у 2018 та 2019 роках, – розповідає Петро Іванович, – Повсякчас проводимо роботи по благоустрою адміністративно-виробничої території, насосних станцій, гідротехнічних споруд та прибережних смуг. Створено спеціальну бригаду оглядачів гідротехнічних споруд, яка наводить лад у водному господарстві району.
Разом із органами місцевого самоврядування та органами влади постійно тримає руку на пульсі часу, робиться усе для того, щоб повінь не застала … зненацька.
Хорошої думки про свого «шефа» начальник Іршавської дільниці водного господарства Василь Турянин.Каже, що він користується заслуженим авторитетом серед працівників водогосподарського комплексу області, незважаючи на вік, всі ставляться до нього поважно, а начальство ставить в приклад іншим. Має чимало грамот і подяк. Серед найвищих нагород – почесна грамота Державного агентства водних ресурсів України
Свого часу мав нагоду зустрічатися під час паводку на Закарпатті із колишнім Президентом України Леонідом Кучмою. Березнева повінь на Закарпатті сколихнула всю Україну, й на місце трагедії прибув Леонід Данилович. Побував він тоді і в Сільці, відвідав будинки тих людей, яким за бюджетні кошти було побудоване нове житло. Держава виділила тоді значні кошти на подолання наслідків надзвичайної ситуації.
Щороку Берегівське управління водного господарства бере участь в спільній міжнародній українсько-угорській екологічній акції на ріці Тиса. Даний захід проводиться разом з угорськими колегами Верхнє – Тисянської дирекції водного господарства, волонтерами та іншими громадськими організаціями України та Угорщини з метою привернути увагу громадськості до проблеми засмічення річок.
П.І.Скраль одружений. Разом із дружиною, Оленою Миколаївною, виростили і виховали двох дітей – сина Владислава і дочку Анастасію.
Днями Петро Іванович святкуватиме свій золотий ювілей. П’ятдесят літ не так уже й багато. У нього все ще попереду. Нехай збудуться усі його заповітні мрії.
***
Колектив Іршавського районного водного господарства щиросердечно вітає дорогого ювіляра з прекрасною датою на календарі життя. Бажає міцного здоров’я, невичерпної енергії, безмежного щастя та успіхів у всіх починаннях.

Василь ШКІРЯ.

Ваш отзыв

Ваш коментар