Версія для друку Версія для друку

Про чистоту річок слід дбати усім

Усі ми мріємо влітку посидіти на березі річки, подихати свіжим повітрям, милуватися чистою, прозорою водою, у якій видно, як плавають маленькі рибки і виблискують на сонці камінчики..
Та мало хто задумується над тим, що водночас усім нам потрібно дбати про чистоту і порядок, щоб русла річок були в охайному стані. Гарно відпочивши над Боржавою, Іршавкою чи Синявкою, не слід залишати за собою консервні банки, недоїдки чи папір. На Заході вас би за це неодмінно оштрафували.
– Саме із-за забруднення річок, чагарників у нас часто останнім часом в районі трапляються повені, – розповідає начальник Іршавської дільниці водного господарства Берегівського МУГВ Василь Турянин. – Значної шкоди було завдано селянським фермерським господарствам у травні 2018 року. Зважаючи на це, у нас створено при дільниці бригаду оглядачів гідротехнічних споруд. Вона щоденно проводить роботи по очищенню русла річки Боржава.
Відрадно зазначити, що напередодні великодніх свят було проведено заходи по благоустрою адміністративно-виробничої території управління, насосних станцій, гідротехнічних споруд та прибережних смуг.
Під час проведення цих робіт інженерно-технічні працівники разом із робітниками ремонтно-механічної майстерні на території виробничої бази здійснили посадку та побілку дерев, обрізку кущів, обкошування трави та впорядкування клумб. Спеціалістами проведено благоустрій території навколо насосних станцій.
Василь Іванович на минулому тижні запросив нас на перевірку шлюзів гідротехнічних споруд. Там кипіла напружена робота. Самовіддано працювали Сергій Дубровка, Петро Скоблей, Іван Роман та інженер-гідротехнік Володимир Роман. Спеціалісти зробили висновок, що техніка в належному стані. У ці дні робітники проводять роботи по очищенню русла річки. Робиться усе для того, щоб у майбутньому просто уникати катастрофічних паводків. А цього можна добитися лише тоді, коли русла річок не захаращуватимуться, будуть в належному стані прибережні водозахисні смуги. Водночас усе робиться для покращення естетичного вигляду гідротехнічних споруд та оновлення інформаційних знаків. На це повинні спрямовувати свою роботу і сільські ради. До речі, із головою Довжанської ОТГ Віктором Симканичем уже укладено відповідну угоду. Таку співпрацю буде налагоджено із іншими громадами населених пунктів району.

Василь ШКІРЯ

Ваш отзыв

Ваш коментар