Версія для друку Версія для друку

Віктор Товстий: «Намагаюся бути корисним для всього Закарпаття»

Як ми повідомляли, у грудні минулого року головою Іршавської РДА було призначено Віктора Товстого, однак вже в лютому цього року він звільнився з цієї посади за власним бажанням. Ми вирішили розпитати молодого політика та громадського діяча, чому його перебування на посаді голови РДА було таким короткочасним і чи є ще в нього бажання працювати на державній службі.
Вікторе Васильовичу, Ваше призначення на голову РДА було трохи несподіваним, бо це Ваша перша посада в органах виконавчої влади і для Вас більш звичним є робота в раді. Як Ви потрапили на цю посаду?
– Ті, хто знає мою політичну та громадянську позицію, чудово розуміють, що я завжди був прихильником тих політичних програм та напрямків, які проголошувала саме нинішня влада. Всі мої виступи та програми стосувалися необхідності ліквідації партійно-бюрократичної системи, яка скувала Україну від самого початку її незалежності. Я завжди йшов проти системи і закликав прогресивну молодь йти в політику і міняти ситуацію на краще, завжди закликав долати корупцію та кумівство у владі. Саме тому я підтримав нову владу і її старання в протидії старій системі. Мої погляди виявилися синхронними з поглядами нової команди. Ми знайшли спільну мову і я погодився очолити рідний район.
– Але Ваше перебування на посаді голови РДА було доволі короткочасним і потім деякі ЗМІ писали, що Вас було звільнено через наявність ще одного громадянства.
– Так, я читав про громадянство і просто дивуюся, як ЗМІ можуть вигадувати різні історії і поширювати їх. При цьому, ніхто мене навіть про це не запитав. Невже дійсно хтось думає, що чиновників перевірять на наявність у них громадянства вже після призначення? Звичайно, ні. Ще до призначення було перевірено не лише можливість отримання мною паспорта іншої держави, але й всю мою політичну, громадську та бізнесову діяльність, мою декларацію та морально-вольові якості. І вже лише потім підписується призначення на посаду. Тому все це вигадки, і навіть не розумію, кому це потрібно.
– Можливо, Вашим політичним опонентам…
– Навряд. Я не є людиною конфліктною, і для мене важливим є компроміс при прийнятті значимих для громади рішень. Головне не так політичне протистояння, як позитивний результат для громади.
– І все-таки, чому Ви так рано пішли з цієї посади?
– Все просто, мені запропонували попрацювати на вищому рівні, бути корисним для всього Закарпаття. І наразі мене призначено радником з економічних питань першого заступника голови Закарпатської ОДА. Це велика відповідальність і в той же час цікава робота, у якій буду намагатися використати весь свій потенціал.
– Ну а за той короткий час, що Ви були головою Іршавської РДА, вдалося щось напрацювати?
– По-перше, я щиро радий, що у нас в РДА було хороше розуміння того, чим ми займаємося. Прекрасний колектив, бажання працювати на благо району. За цей короткий час нами було завершено роботи по ліквідації наслідків повені 2019 року, а саме, проведені роботи по берегоукріпленню річок в селах Ільниця, В.Раковець, Заріччя, Суха, Бронька, Кушниця та Лисичово. Ще дуже важливо – розпочато будівницво 4-х ФАПів в селах Луково, Сільце, Арданово, Заріччя. Завдяки активним контактам з ОДА було забезпечено працівників первинної ланки медицини новесенькими автомобілями «Рено», які в наш район було поставлено аж 16, що є найбільшим показником в області.
Мені також вдалося «вибити» з Дорожнього фонду рекордних 38 мільйонів гривень на ремонт доріг. За часів незалежності таких коштів на ремонт доріг в районі не виділялося.
Окрім того, було багато іншої рутинної роботи на користь Іршавщини. Зокрема, добудовано та вікдрито футбольний майданчик зі штучним покриттям в селі Луково. Завдяки співпраці з правоохоронцями, у нас закриті всі нелегальні гральні заклади та всі нелегальні точки продажу палива. Ну і врахуйте, що у нас було організовано та проведено багато культурних і спортивних заходів, що також важливо для мешканців.
– Ефективність влади здебільшого оцінюють за стратегічними проектами. Що в цьому плані вдалося зробити?
– І дійсно, нами було підготовлено та направлено до Державного фонду регіонального розвитку три дуже значущі для району проекти. Це і утеплення райлікарні (стіни, дах, двері та вікна) на 15 млн. гривень, реконструкція Іршавського РБК на сучасний культурний центр на суму 8 млн. та капітальний ремонт дороги Брід-Підгірне-Чорний Потік-Загаття на суму 50 млн. грн. Ця дорога вважається найгіршою в районі і хочеться вірити, що цей проект буде реалізований.
– Зараз на новій посаді Ви якось вболіваєте за реалізацію проектів у рідному районі?
– Звичайно. Намагаюся тримати ситуацію на контролі, маю багато зустрічей з відповідальними чиновниками в обласній адміністрації та інших структурах. Вже в останні дні на посаді голови РДА я почав працювати над тим, щоб знайти фінансування на спортивний зал в Іршаві та встановлення двох багатофункціональних спортивних майданчиків зі штучним покриттям в селах Імстичово та Гребля. Я і зараз вболіваю за ці проекти і намагаюся знайти необхідне фінансування.
На реалізацію деяких проектів потрібно багато часу і зусиль. У мене є велике бажання зробити якомога більше для Закарпаття в цілому та Іршавщини зокрема! І я це робитиму.

Розмову вів Василь ШКІРЯ.

Ваш отзыв

Ваш коментар