Версія для друку Версія для друку

Весни Ольги Копинець

Вишивка на Закарпатті – один з найбільш улюблених і поширених різновидів народної творчості. У виробах закарпатських вишивальниць нас захоплює піднесений світ краси і фантазії, поетичного осмислення життя, світ натхненних образів, коріння яких сягає міфології, звичаїв і уявлень наших предків.
На зламі ХІХ – ХХ століть стають хрестик, квіткові узори червоного та чорного кольорів, які поступово витісняють характерні місцеві засоби шитва і вишукані сполучення кольорів.
Не винятком є і творчість Ольги Василівни Копинець. Мисткиня народилась у березні 1965 р. у мальовничому селі Імстичово. Вишивку і ткацтво вона полюбила ще з дитинства. Довгими зимовими вечорами разом з матір’ю ткали полотно, доріжки, рушники. Вишивали сорочки, серветки, рушники, подушки такі необхідні для оздоблення житла та приданого для молодої. У вільний від роботи час натомлені руки тягнулися до прекрасного. Через деякий час хата перетворилась на музей, назріла необхідність показати цей скарб широкому загалу.
З 2000 року брала активну участь у районних та обласних виставках народного декоративно-прикладного мистецтва. Своєю невтомною творчою працею заслужила любов та повагу серед жителів рідного села та митців району.
Березень не тільки початок весни, а й прекрасний ювілей мисткині. Друзі по народному об’єднанню художників та майстрів народної творчості «Колорит Боржави» щиро привітали Ольгу Василівну з її 55-ою весною з дня народження, бажали їй міцного здоров’я та творчої наснаги на царині прекрасного.

Василь Філеш,
член національної Спілки художників України.
Голова об`єднання.

Ваш отзыв

Ваш коментар