Версія для друку Версія для друку

ЛІТЕРАТУРНІ «ГЕНЕРАЛІСИМУСИ» ЗАКАРПАТТЯ З ІРШАВЩИНИ

Минулого тижня опубліковано список лауреатів обласної літературної премії імені Федора Потушняка за минулий рік. Кращих відзначили у шести номінаціях.
Приємно, що серед нагороджених є і наші земляки. Це: Василь Кузан родом з Довгого та Василь Шкіря, котрий народився у Загатті. Перший отримав премію у номінації «Поезія» за книгу «Різдво метелика», а другий – у номінації «Література для дітей» за книжку «Тайстра казок».
Василь Кузан – відомий український письменник. Працював учителем у школі, в різні роки був начальником оргвідділу та відділу культури Іршавської РДА. Успішно пробував себе у ролі журналіста. Видав близько двох з половиною десятків книжок. Василь Васильович написав чимало пісень, які виконують народні артисти України Іван Попович, Степан Гіга, Ярослав Музика, Петро Матій, Сергій Лазо та інші. Письменник є лауреатом премій імені Федора Потушняка, Юрія Яновського, Ярослава Дорошенка, Пантелеймона Куліша.
Василь Шкіря – знаний український журналіст та дитячий письменник.Його перші дописи з’явились у районній та обласній газетах: «Нове життя» й «Молодь Закарпаття». Свій трудовий шлях розпочав у колгоспі «Верховина». За майже 4 десятки літ роботи в районній газеті «Нове життя» працював на різних посадах. У цьому виданні й нині продовжує радувати своїх шанувальників цікавими статтями. Видав 24 книжки. Його казки інсценізував зразковий дитячий український музично-драматичний театр «Пролісок» районного будинку культури.
Обох письменників можна вважати своєрідними літературними «генералісимусами» Закарпаття. Хоча б тому, що Василь Кузан нині очолює обласну організацію НСП України. Василь Шкіря нагороджений нагрудним знаком обласної ради та облдержадміністрації «За розвиток Закарпаття» та вже вчетверте отримав обласну премію імені Федора Потушняка.

Іван КОПОЛОВЕЦЬ.

Ваш отзыв

Ваш коментар