Версія для друку Версія для друку

КОВАНА ПИСАНКА «ПРИКОТИЛАСЯ» У ЦЕНТР БІЛОК

Білки продовжують вписувати яскраві сторінки в історію району. У понеділок у парку, що в центрі села, встановили ковану писанку. Ідея виготовити її зародилася ще минулого року. Саме тоді у Білках відбувся перший районний фестиваль «Котися, писанко, по рідному краю». Участь у ньому взяло близько сотні дітей – вихованців різних освітніх закладів Іршавщини. Побувало на цьому святі чимало поважних гостей, зокрема і керівництво району. Ще тоді, вітаючи всіх присутніх на заході, Білківський сільський голова Василь Зейкан пообіцяв до цьогорічного Великодня на місці проведення фестивалю встановити ковану писанку. Цією ідеєю він поділився з білківчанином-умільцем Юрієм Вашкебою, котрий погодився взятися за таку хорошу справу на благо рідного села.
Як розповів сам Юрій, ковальство – це його хобі. Якось з десяток років тому працював у чоловіка з сусіднього населеного пункту. Той дуже добре розумівся на цій справі. Білківчанин уважно придивлявся, як нинішній колега вправно володіє молотом, а метал «слухається» його. Згодом і сам вирішив спробувати викувати якийсь візерунок, і йому це сподобалось. Відтоді полюбляє займатися ковальством, яке в першу чергу приносить йому неабияке моральне задоволення. Залюбки зголосився викувати писанку для рідних Білок. Матеріал для виробу йому надав керівник села. Спочатку Юрій переглянув чимало різних варіантів цих символів Великодня, а відтак намалював собі на папері макет, за яким у подальшому працював. На виготовлення писанки заввишки метр у нього пішло близько двох тижнів. У середині неї знаходиться хрест. Тепер писанкою зможуть милуватися усі односельці умільця, а також гості села. Такий хороший досвід величної справи Білок могли б запозичити й інші населені пункти.
Як відомо, розмальовувати писанки напередодні Пасхи – це давня українська традиція. Вони вважаються своєрідними оберегами, які покликані захищати від усього злого. У нинішній час нам це не завадить…

Іван КОПОЛОВЕЦЬ.

Ваш отзыв

Ваш коментар