Версія для друку Версія для друку

Щоб не залишитись без бджіл!!!

Цієї зими погодні умови завдають клопоту не лише бджілкам, а й бджолярам, бджоли у цей час почали активну діяльність через зміни температурних показників, які дезорієнтують трудівниць.
Це період, коли пасічник найменше зайнятий доглядом за бджолами, але безперервно контролює їхню життєдіяльність.
Найважливіше, що має зробити кожен пасічник, обов’язково хоча б один раз на тиждень прослуховувати сім’ї. Байдужість може призвести до загибелі не лише окремих сімей, а й цілої пасіки. Невиправдана загибель з голоду значної кількості бджолиних сімей трапляється зазвичай у пасічників-початківців та жадібних людей. З огляду на те, що на Іршавщині у приватних господарствах бджоли зимують надворі, за наявності 15-18 кілограмів корму на бджолосім’ю та дотримання всіх інших вимог бджоли перезимують добре, а пасічник може спокійно займатися підготовкою всього необхідного до весняно-літнього сезону.
У зв’язку з різким коливанням температур може розпочатися і вирощування розплоду, тоді необхідно буде терміново проводити підгодівлю тих сімей, які розпочали вирощування розплоду. А це можуть були різні варіанти: чи давати концентрований сироп, чи давати пасту. Бажано, щоб підкормка у своєму складі містила препарати, які запобігають виникненню нозематозу і опоношенню. Крім того, до складу канді чи пасти додати ще й пилок чи пергу, адже бджоли при вирощуванні розплоду потребують і білкового корму. Таку пасту кожен пасічник може приготувати і власноруч, але при цьому потрібно дотримуватися як рецептурних, так і гігієнічних вимог, аби замість користі не нашкодити бджолам.
Було б добре, аби в районі функціонували навчальні пасіки, де молодий пасічник міг би освоїти ази бджолярської майстерності, набратися досвіду. Але за це відповідно заплатити певні кошти. Це світова практика, і нею треба користуватися. Адже на навчальних пасіках мають працювати досвідчені бджолярі, які вміло навчатимуть і виховуватимуть молодь. Знову ж таки за все треба платити.
Вважаю, що настала пора державі на районному рівні створити будинки меду. У таких закладах створити всі умови для реалізації продуктів бджільництва, а також їх перевірку на якість. Тут таки можна було б отримати консультацію з різних питань ведення бджільництва, так і споживання бджолиних продуктів. Бо якщо молоді мати та батько правильно споживатимуть бджолопродукти, то в них народиться здорова дитина, адже бджолопродукти дуже впливають на розумові здібності потомства. Такі діти потрібні батькам і державі, вони їхнє майбутнє.

Юрій САМОРИГА,
пасічник.

Ваш отзыв

Ваш коментар