Версія для друку Версія для друку

ПАНДЕМIЯ COVID І МИ

За наданим повідомленням головної лікарки КНП «ІЦПМД» О.І. Булези станом на день здачі номера газети в друк – 24 березня кількість жителів у нашому районі, які перебувають на самоізоляції становила 598 осіб. Із них на двох подано інформацію у поліцію про порушення режиму самоізоляції.
Даний факт редакція мимоволі співставляє як антитези із матеріалом, який публікуємо нижче. Його авторка – Любов Мудранинець, доля яку закинула в США. Наші земляки перебуваючи далеко за межами країни, стурбовані надзвичайною ситуацією, яка несе в собі загрозу здоров’ю і життю іршавчан. Два різні підходи, два різні світобачення які стикуються на одному – на нашому із вами майбутньому. 

Моя улюблена газета – ”Нове життя”. Все своє життя виписую її і читаю від рядочка до рядочка. Жителі мого району у ній висвітлюють своє життя, діляться своїми проблемами, своїми здобутками і втратами. Справді, не могла собі уявити, що буду не лише читачем, але й дописувачем нашої газети.
Така ж газета є тут, в Нью-Йорку, називається ”Репортер”. Це улюблена газета мігрантів і моя теж. Дуже цікаві статті друкують про життя міста, серія статей про океан. Мені дуже сподобалась публікація про життя акул. Як би мені хотілося, щоб і наші читачі могли прочитати про щось цікаве і незвичне.
Зараз перед нами інше – страшне, невідоме. Це – СOVID-19.
Вивчаючи мікробіологію в університеті, слово пандемія у мене і, мабуть, у всіх викликало особливі відчуття. Пандемія – це великомасштабне явище, і як ніколи розумієш, що наша Земля – це єдиний живий організм. Мікроби і віруси – це дуже древні, мабуть, найстаріші жителі нашої планети. Потім уже з’явилися ми. Марксизм-ленінізм учив нас, що людина – це виходець із родини мавп. Різні теорії, вигадки, і потім уже не викликає сумніву, що людина – це Боже створіння.
Ми переконуємося в цьому на кожнім кроці. Бо ніщо не доводить це так чітко, як поведінка людини. Справи наші, які робить людина, спричиняючи біль іншим, обов’язково позначаються рано чи пізно на ній самій або на її роду. І, дійсно, до чого тут мавпа?
Свідомість нам дана не просто так. Досвід, наукові відкриття, які відкрили можливість боротися з мікробами, вірусами, підкоряти хвороби. Добре скажете, не треба нам великої стерильності, ми глухо пов’язані з природою. Але незважаючи на це, є чіткі межі, які людина свідомо чи підсвідомо порушує.
Багатомільярдне населення планети, нас багато, у містами скупчені, ми спілкуємось, торгуємо. Здавалося б, досягли вершин в усьому. А про просту гігієну забуваємо. І коли вже біда, коли лунає гасло – мийте руки, не їжте недозволену їжу, м’ясо тварин і підозрілої птиці, які є носіями небезпечних вірусів, які можуть передаватися від них людині і потім, швидко мутуючись, передаються від людини до людини, викликаючи епідемії, і як у нашому випадку, пандемії.
Вчені вже мали справу з різновидом цього вірусу. Це різновид так званого сарс корона вірусу. Але для того, щоб винайти шляхи, щоб перекрити дорогу інфекції, знайти вакцину і нові ліки, на жаль, потрібен час. А хвороба поширюється блискавично, і ніхто не може зупинити цю лавину, яка несеться, забираючи життя.
Ці всі напади на людство могли б уже вчити нас чомусь. Якщо ввійде у наші звички повертаючись з вулиці, де б ти не був, чи в громадському транспорті, чи в магазині, діти, прибігаючи зі школи, ми всі в першу чергу будемо підходити до умивальника і не менше як 20 секунд мити з милом руки, ніс і полоскати рот, мити обличчя, переодягатися і так сідати за стіл або готувати їжу, повірте, у нас пандемій не буде.
Адже вчені доводять, що людина протягом дня руками торкається до 90 разів свого обличчя. А вірус проникає до нас через рот, ніс, слизові оболонки очей. Вірус – це не монстр, що скаче на людину, ми самі культурно його заносимо.
Можливо, це стане великою наукою і для тих народів, які споживать м’ясо різних тваринок і птахів, летючих мишей.Так звані суші виготовляються майже з сирої риби, без належної термічної обробки. Це дуже смачно, але і небезпечно.
Як уже говорилося, мікроби та віруси – це, як кажуть, справа медиків, виявляється, це не так. Руки повинні мити не тільки медики в поліклініках, а всі. Тим більше, що, виявляється, вірус у повітрі може знаходитися лише 30 хвилин, і дезинфікуючі засоби вбивають його легко. Тому всі заходи боротьби залишаються. Провітрювання приміщень, вологі часті прибирання, обробка ручок дверей, поручнів у автобусах, навіть такі заходи, як носіння масок до певної міри теж захищають.
Вірус небезпечний для людей похилого віку. Оберігайте своїх близьких. Повертаючись з країн, там де вірус в розпалі, менше контактуйте зі старенькими. Молода людина може й не відчувати хвороби і бути носієм вірусу.
Медпрацівники повинні у першу чергу підтримувати тих, що належать до першої категорії ризику, це хворі на цукровий діабет, бронхіальну астму, серцево-судинні захворювання.
Не треба боятися, треба захищатися всіма способами, що є під руками, споживайте часник і цибулю, в них є фітонциди. Їжте лимони разом із шкіркою, піднімайте імунітет, пийте чай з імбирем і корицею. Правда, що все залежить від організму, але звідки він це матиме, якщо йому не дамо. Нелегкі часи тепер у нас. Всього нестача. Але добре ставлення один до одного, увага, взаємна допомога посприяють нам у подоланні цієї напасті. Тільки гуртом, виконуючи вказівки лікарів. Треба говорити, писати, знати, як себе захистити. Я буду дуже рада, якщо моя стаття вас трошки заспокоїть. Не такий чорт страшний, як його малюють.
НАДіЙМОСЯ, БОРІМОСЯ І ПЕРЕМОЖЕМО.

Любов МУДРАНИНЕЦЬ,
м. Нью-Йорк.

Ваш отзыв

Ваш коментар