Версія для друку Версія для друку

На «Красному Полі» відзначили річницю проголошення Карпатської України

15 березня на території меморіального комплексу «Красне поле» відбувся мітинг-реквієм з нагоди вшанування 81-ої річниці проголошення Карпатської України. Вшанувати жертви тих подій прийшли в.о. голови Закарпатської ОДА Олексій Гетманенко, заступник голови Ігор Шинкарюк, голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс, керівники місцевих органів влади, силових структур.
Від Іршавщини участь в мітингу взяли голова районної ради Віктор Симканинець, в.п. голови райдержадміністрації Іван Мошкола, міський голова Степан Бобик та представники громадських організацій.
Всі присутні вшанували пам’ять полеглих на місці героїчного бою Карпатських січовиків – оборонців молодої незалежної Карпатської України покладанням квітів до Пам’ятного Хреста.
Це вагома і визначна пам’ятна дата в історії не тільки Закарпаття, а й усієї України. Вона показує, що народ, який століттями знаходився під владою іноземних держав, ідентифікував себе українським і прагнув возз’єднання із Великою Україною!
81 рік тому, 15 березня 1939-го, у місті Хуст Сойм проголосив незалежність Карпатської України. Президентом обрали Августина Волошина.
Держава виникла не випадково – це був результат багаторічної національно-визвольної боротьби.
На жаль, проіснувала Карпатська Україна не довго. Декілька днів січовики стримували гортистські війська. Запеклі бої відбувалися на Красному Полі. Перемогти краще оснащену та чисельно більшу армію не вдалося.
За незалежність Карпатської України свої життя віддали тисячі січовиків, переважно молодих патріотів.
Ми скорбимо, пам’ятаємо і шануємо їхній подвиг!

***

13 березня на території Білківської сільської ради в присілку Семихатки відбувся мітинг-реквієм вшанування пам’яті Карпатських січовиків, які у 1939 році пожертвували власним життям заради створення незалежної Карпатської України.

Ваш отзыв

Ваш коментар