Версія для друку Версія для друку

«Пак дись» гуртує молодь району

Є період у житті, коли здається, що готовий гори перевернути і змінити світ на краще. Виникає непереборне бажання втілювати власні ідеї в життя. Хочеться впустити свіжої крові у вирішення проблемних питань суспільства. Виникає логічне запитання: де ж знайти однодумців? Нині для цього модно створювати молодіжні хаби. Інакше кажучи, це відповідні центри, в яких збирається молодь, аби цікаво, безпечно і корисно провести вільний час. Днями такий хаб відкрився в Іршаві. Дали йому досить колоритну для нашої місцевості назву «Пак дись». На відкриття майданчика зібралося чимало молоді та різних менеджерів, котрі з нею працюють.
Координатором цього центру є Михайло Штефаньо. Він доклав чимало зусиль для того, аби згаданий заклад гостинно відчинив свої двері, за власні кошти зробив ремонт приміщення. Цей активіст є також головою молодіжної ради при Іршавській міській раді. До створення хабу долучилися Людмила Бердар, Корнелія Симчера та громадська організація «Простір молоді».
На початку урочистостей Михайло Андрійович розповів про плани хабу на цей рік. Згадана платформа ідей об’єднує учнів закладів загальної середньої освіти, студентів, учителів Іршавщини. Мають наміри проводити семінари для школярів на екологічну тематику, зокрема про сортування сміття. Хочуть створити майданчик, де всі охочі зможуть розвивати та вдосконалювати свої знання з іноземних мов (поки що англійської). Тут функціонуватиме читацький клуб, в якому читатимуть книги й обмінюватимуться думками щодо них. Планують знімати й монтувати відеоролики з нагоди різних свят, робити інтерв’ю зі старожилами краю та іншими видатними людьми. Проводитимуть тренінги для екоактивістів, майстер-класи з надання першої медичної допомоги, профорієнтації тощо. Переглядатимуть кінострічки на різну тематику. Чимало уваги приділять туристично-інформаційній діяльності.
Учасників зібрання привітали голова Іршавської ОТГ Степан Бобик, депутат цієї громади Віталій Собко, начальник відділу освіти, охорони здоров’я, культури, сім’ї, молоді та спорту Іршавської міської ради Любов Сокач. Про проєкт створення мережі молодіжних хабів на Закарпатті розповіли Ернест Самсончик – член ГО «Простір молоді» та Ігор Вишняк – представник «UCBI – Українська ініціатива зміцнення громадської довіри». Своїм досвідом поділилася засновниця «Довге хаб – простір твоїх можливостей» Галина Левко-Рубець.
Отже, відкрито цікавий і перспективний центр дозвілля молоді. Хто бажає приєднатися, може завітати на перший поверх Іршавської міської ради. «Пак дись» чекає на тебе.
Варто відзначити, що подібні молодіжні хаби минулого тижня відкрито також у Виноградові, Тячеві та Перечині. Створення мережі молодіжних просторів на Закарпатті реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Іван КОПОЛОВЕЦЬ,
фото Івана Штефаня.

Ваш отзыв

Ваш коментар