Версія для друку Версія для друку

Вдруге – чемпіонка України!

На чемпіонаті України з шашок-100 в м. Херсоні змагалися вікові групи 13 і 19 років юнаки й дівчата. Закарпаття представляла вихованка клубу “Вікторія” Іршавського міського центру позашкільної освіти Катерина Мойсей, яка виступила в групі дівчат 13 років.
Досвідчені функціонери спорту, самі спортсмени кажуть, що вибороти чемпіонське звання нелегко, а захистити його ще важче. Наша спортсменка захищала свій титул. Минулого року вона вперше стала чемпіонкою України. На цей раз проти Катерини Мойсей грали з подвоєною енергією, адже готувалися спеціально, вивчали її гру, шукали слабкі сторони. Але наша спортсменка показала, що час, який минув, вона використала досить ефективно і сьогоднішня Катерина Мойсей уже зовсім не та, якою була рік тому.
Класична програма, в якій виборювалися місця у збірній України для виступів на чемпіонатах Європи і світу, не знаю з якого дива, проводилася після блискавичної і швидкої гри. А це додаткове навантаження для спортсменів. І була думка, що варто пропустити дві програми заради третьої, яка надважлива. Вирішальне слово було за спортсменкою. Блискавичну і швидку програми Катерина Мойсей закінчила другою.
Блискавична і швидка гри зробили свою чорну справу – виснажили спортсменів, а на відновлення сил часу нема. І ось найвідповідальніша класична програма. Харківчани в групі дівчат 13 років виставили п’ять спортсменів з найсильнішою – Катериною Мусієнко, яка кілька років підряд не знає поразок. Господарі – чотирьох. А є і інші спортсменки, які готові боротися за медалі. Дві перемоги на старті і наша спортсменка вийшла на основну фаворитку з Харкова. Їхня зустріч закінчилась комбінацією, після якої Мусієнко припинила боротьбу. Катерина в чемпіонаті України показала комбінаційну гру. Але були партії, які вимагали довготривалої боротьби. Прикладом такої гри служить партія в шостому турі з амбітною представницею Херсона Софією Беляєвою. Боротьба між ними тривала чотири години сорок п’ять хвилин, і було зроблено 87 ходів. Рекорди цих змагань. Вигравши всі зустрічі, Катерина Мойсей показала абсолютний результат. І вдруге виборола звання чемпіонки України з шашок-100!

Анатолій Вайда .

Ваш отзыв

Ваш коментар