Версія для друку Версія для друку

СПОЖИВЧА КООПЕРАЦІЯ НАРОЩУЄ ОБСЯГИ ДІЯЛЬНОСТІ

Днями у актовій залі райспоживспілки відбулися треті звітні збори Ради Іршавської райспоживспілки десятого скликання. У її роботі взяли участь та виступили: голова правління облспоживспілки В.В.Цап, голова районної ради В.А.Симканинець, голова Іршавської ОТГ С.С.Бобик.
Такі збори проводяться щороку після проведення річних балансів за попередній рік.
Із звітом про господарсько-фінансову діяльність райспоживспілки за 2019 рік та завдання на 2020 р. виступив голова правління С.А.Лупак. Він відмітив, що спільно з керівниками кооперативних організацій і підприємств вдалося стабілізувати роботу споживчої кооперації району, відновити діяльність та осучаснити окремі підприємства, привести їх в належний стан, поновити довіру населення до магазинів, кафе, барів. Наполеглива постійна робота дала позитивні результати в проведенні реконструкції, модернізації, оновленні інтер’єрів і екстер’єрів, заміни вікон, дверей, створенні безпечних умов праці, встановленні автоматичної пожежної сигналізації.
У 2019 році досягнуто позитивні результати у господарсько-фінансовій діяльності. Загальний товарооборот за минулий рік по системі райспоживспілки склав 18 мільйонів 702 тисячі грн., що на 1 мільйон 978 тисяч грн. більше, ніж було у 2018 році. В тому числі в роздрібній торгівлі – 12 мільйонів 078 тисяч грн., ресторанному господарстві – 6 мільйонів 624 тисяч гривень. Заготівельний товарооборот склав 2 мільйони 769 тисяч грн., надано платних послуг на 1 мільйон 415 тисяч грн. За 2019 рік реалізовано власної продукції на 2 мільйони 498 тисяч грн., питома вага власної продукції в товарообороті ресторанного господарства складає 37,7 відсотка.
За 2019 рік вироблено та реалізовано хлібобулочних виробів 583 тонн, кондитерських виробів – 17 тонн, реалізовано товарів народного споживання на 5 мільйонів 128 тисяч грн..Торік райспоживспілка спрацювала прибутково. Вони склали 326 тисяч гривень. Всі підприємства та організації завершили рік без збитків. Сплачено до бюджетів усіх рівнів 3 мільйони 338 тисяч грн.
Сергій Андрійович також відмітив позитивну роботу голів правлінь Іршавського (Г.Ю.Горзов), Довжанського (Г.М.Вакар) споживчих товариств, Сілецької хлібопекарні (Є.М.Петухова) та ін. Багато уваги у минулому році було приділено осучасненню модернізації, реконструкції об’єктів споживчої кооперації, які були визначені та затверджені Програмою розвитку. У Сілецькому споживчому товаристві було проведено капітальний ремонт торгового комплексу, створено сучасний коопмаркет з програмним забезпеченням торгівельно-облікових процесів, у Довжанському СТ проведено ремонти адмінбудинку, ремонти дахів, виготовлення вивісок, встановлення пожежної сигналізації в магазині «Промтовари» с. Приборжавське та адмінбудинку. Проведено ремонти в магазині «Дитячий світ», закуплено нове обладнання для фонтанів, замінено вікна в ПСК «Коопунівермаг», проведено капітальний ремонт адмінбудинку правління райспоживспілки. Практично всі підприємства та організації взяли участь у її виконанні – така програма розвитку прийнята і на цей рік.
С.А.Лупак зупинився і на питаннях, які вирішувалися у минулому році, а саме: участь у районних та обласних заходах, виставках-продажі хлібобулочних, кондитерських виробів, конкурсах на кращого кондитера, кухаря, обслуговуванні учасників фестивалю ковальського мистецтва та народних промислів «Гамора», спортивно-масових змаганнях, в тому числі у проведенні змагань по риболовлі із людьми з обмеженими можливостями. Не забувають і про ветеранів споживчої кооперації. Щороку формують для них продуктові набори до Великодніх та інших свят, а також надають грошову допомогу, зокрема торік виділено для цього понад 50 тисяч грн.
Водночас виступаючий зупинився на основних напрямках діяльності в цьому році. А саме: нарощування обсягів діяльності, власних обігових коштів, ефективного використання матеріально-технічної бази, збільшення інвестицій для приведення об’єктів до конкурентно-спроможного стану. Будуть удосконалювати фінансовий аналіз, нарощувати і ефективно використовувати власні обігові кошти, посилювати контроль за виконанням договорів поставки із ТОВ «Мукачівський міськкоопторг», Чинадіївська хлібопекарня, нарощувати виробництво та поліпшувати якість хлібобулочних та кондитерських виробів власного виробництва. Працювати над збільшенням заробітної плати.
Найбільш проблемними питаннями в даний період є ПДВ, податок на землю, майно. Про це наголошували і виступаючі В.В.Цап, В.А.Симканинець, член ради райспоживспілки В.С.Українець. Багато ділових пропозицій щодо покращення роботи споживчої кооперації в цьому і наступному роках внесли члени Ради М.І.Станинець, М.В.Ломага, М.Д.Ісак та ін.
На зборах Ради було поздоровлено іменинників та вручено грамоти керівникам та працівникам, які досягли значних успіхів у роботі за минулий рік.

Василь ШКІРЯ.

Ваш отзыв

Ваш коментар