Версія для друку Версія для друку

Семінар у Броді

Минулого тижня Брід приймав у себе членів президії районної організації ветеранів України. Всіх нас приємно вразило, як відповідально ставляться до розвитку села і місцева влада, і громада. Державні й громадські будівлі у зразковому порядку, а голова первинної ветеранської організації М.В. Ломага має кабінет не гірший за офіс голови села.
Коли в селі розвалився старий клуб, сільрада викупила в кооперації магазин і після реконструкції облаштувала тут місце для дозвілля молоді. Саме приміщення здала в оренду підприємцеві, і сільський заклад культури є одноразово і молодіжним кафе із музикою і танцями.
Приємно, що очільники села, в першу чергу, сільська голова Надія Миколаївна Лендєл живуть інтересами людей, прислухаються до громади, тому й результати роботи позитивні: взяти хоча б міжконфесійні відносини. Коли вони загострилися, греко-католицькій громаді виділили для богослужіння сесійний зал сільради й одночасно надали площу під будівництво церкви. Вона стала окрасою центра села, і тут уже майже десять років проводиться Служба Божа.
Не дивно, що в такому селі й організація ветеранів має свій вагомий голос у вирішенні проблем села, її думку завжди враховують. Михайлу Васильовичу в його громадській роботі допомагають колишні педагоги Г.А. Лендєл та Г.А. Маргіта. У кабінеті організації стенди із портретами ветеранів Другої світової війни й ветеранів праці, альбом із фотокартками й особистими документами ветеранів, які відійшли у вічність і навіть куток ручних робіт ветеранів. Найбільше експонатів належить рукам невтомної активістки, вчительки біології в минулому Г.А. Лендєл.
У Броді члени президії райорганізації ветеранів підбили підсумки роботи за минулий рік і намітили перспективи на поточний. Про це доповідав очільник ветеранів району П.В. Король. Торкаючись нинішньої непростої ситуації, що склалася у зв’язку з адмінреформою, він висловив думку, що структуру райорганізації ветеранів треба зберегти, тобто при створеній ОТГ сільські організації залишаються й надалі в своєму статусі. Цю думку підтримали всі члени президії.
На засідання ветеранської президії прийшли й перші керівники району – голова РДА Віктор Товстий, голова райради Віктор Симканинець та заступник Володимир Половка. Вони відповіли на численні запитання керівництва ветеранського руху, задавали які Денис Білинець, Іван Воскобійник, Петро Пітра, Павло Світлинець, Михайло Ціцак, Василь Ловска, Михайло Ломага та інші. Найбільше ветеранів турбує додаткова оплата за транспортування газу, незрозумілий статус райлікарні, стан доріг, благоустрій, адмінреформа, результатом якої, на жаль, стане поділ Іршавського району.
Від В. Симканинця та В.Товстого ветерани дізналися, що боротьба за статус районної лікарні продовжується, за позитивне вирішення цієї справи додали свої голоси і ветерани, а їх немало – 17,5 тисяч чоловік. Непроста справа з дорогами. Тепер це стало компетенцією виключно обласної влади. Щодо оплати за транспортування газу – із цього питання відправлено численні звернення до органів центральної влади.
– Тепер, – наголосили керівники району, – на місцях треба вишукувати всі резерви, аби збільшувати доходи сільських громад. Це викриття тих підприємців, які працюють у тіні й облік земель, самоорганізація по наведенню порядку в громадських місцях, упорядкування обочин доріг, організація вивезення твердих побутових відходів тощо. За нас це ніхто не зробить.
На засіданні президії прийнято документ із рекомендаціями до органів місцевої влади до всебічної, в тому числі й фінансової підтримки первинних ветеранських організацій.
Хочеться окремо відзначити й сказати пару теплих слів про Михайла Васильовича Ломагу – досить неординарну, добре відому в районі людину, як автора художніх й документальних книг, довголітнього й активного дописувача «Нового життя». Понад сорок років він віддав медицині як сільський фельдшер і аптекар, постійний депутат або член виконкому сільради. Йому вже за 80, але його енергії та задумам може позаздрити і молодий. Людина слова і діла, патріот рідного краю, незважаючи на вік, служить людям, намагається зробити їх життя комфортним, щасливим.
У Броді члени президії райорганізації ветеранів України поклали вінок до пам’ятника полеглим у Другій світовій війні, побували на концерті сільського ансамблю «Сусідка», яким керує Меланія Лендєл. Низку концертних номерів підготували й учні місцевої школи.

Михайло ЦІЦАК.

Ваш отзыв

Ваш коментар