Версія для друку Версія для друку

Вшанували пам’ять учасників бойових дій

Минулого четверга погода була далеко не зимова – із самого ранку пригрівало сонечко, десь-не-десь пропливали у небі над містом над Іршавкою хмарки. А в обідню пору біля пам’ятника загиблим воïнам-афганцям почали збиратися колишні учасники бойових дій, батьки і рідні тих, кого не пощадила ворожа куля, жителі міста і населених пунктів району.
Корзини квітів до пам’ятника полеглих воïнів, які загинули на території інших держав, і з нагоди 31-річниці з дня виведення обмеженого контингенту радянських військ з Афганістану поклали ексголова райдержадміністраці Віктор Товстий, голова районної ради Віктор Симканинець, голова Закарпатської обласної територіальноï спілки ветеранів війни у Афганістані Віктор Югас, голова районноï організації України спілки ветеранів Афганістану Володимир Горзов, представники організацій та установ району.
До присутніх із словами подяки і вдячності тим, хто брав участь у афганських подіях, звернулися Віктор Товстий, Віктор Симканинець, Віктор Югас та Володимир Горзов. Вони зазначили, що з кожним роком все далі історія віддаляє нас від вогненних років афганської війни, але час не підвладний викреслити із нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, де долею молоді хлопці були одягнені у солдатські шинелі. «Гарячі точки» стали для них не тільки місцем проходження нелегкої солдатської служби, але й перевіркою на мужність, відвагу і бойове братство. Вони побажали учасникам бойових дій і їх сім’ям міцного здоров’я, щастя, впевненості у майбутньому, щоб біль війни ніколи не повернувся до них, їх дітей і внуків.
Із нашого району у боях брали участь понад 260 юнаків. За мужність і героїзм 48 з них нагороджені бойовими орденами і медалями. Троє наших земляків – єфрейтор Андрій Гардубей, рядові Михайло Горзов і Юрій Маргіта полягли в Афганістані. А від ран і хвороб уже в мирний час померли понад 55 воїнів-інтернаціоналістів.
Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять про загиблих, а священнослужителі греко-католицької та православної громад провели панахиду.
– Молоде покоління сільчан повинно пам’ятати своїх відважних земляків, – каже Віктор Симканинець. – І школи, і села мають гордитися такими земляками, як єфрейтор Андрій Гардубей та рядові Юрій Маргіта і Михайло Горзов. Вони – наша гордість і слава!
Потім відбувся перегляд фільму «Афганці Іршавщини» та виступ самодіяльних артистів.
Присутні мали можливість ознайомитися із хореографічною композицією «Чорна хустина». Потім Марина Максим прочитала вірш Олени Теліги «Життя». Учні Сілецької ЗОШ Вадим Осійський та Василь Кинів виконали пісню «Ніколи не плач». Іванна Скальник, учасниця зразкової студії «Ліра», подарувала присутнім пісню «Не твоя війна», Ірина Ковальчук – музичне вітання «Три зорі». Гарно прозвучала у виконанні Тетяни Пилипенко пісня «Журавлі». Тривалими оплесками супроводжували присутні виступ Михайла Черничка з піснею «Заспіваймо пісню за Україну». Уже традиційно впродовж кількох останніх років завершує концертну програму народний гурт «Коло друзів» (керівник Олександр Голіба).

Василь ШКІРЯ

Ваш отзыв

Ваш коментар