Версія для друку Версія для друку

ершопрохідцям завжди важко

Торік на сторінках липневого номера районної газети «Нове життя» було опубліковано інтерв’ю із директором КП «Тепло-місто» Ольгою Чедрик про створення в районі нової форми управління комунальним господарством ОСББ – об’єднання співвласників багатоповерхових будинків.
Першими за цю важливу і потрібну справу взялися мешканці вулиці Шкільна, 24 в м. Іршаві. Їх двоповерховий будинок і справді був у жалюгідному стані. Найбільше турбував власників «хрущівки» дах. Він у багатьох місцях протікав. Вода проливом лилася стінами та проникала в квартири. Постало питання про його перекриття. Але коштів для цього не було. Місцева влада пішла мешканцям будинку назустріч, але з однією умовою – створення на базі ïх будинку ОСББ.
–Голова міської ради Степан Степанович Бобик сказав, що найближчим часом заплановано перекрити три будинки – два на вулиці Партизанській і третій наш, – розповідає керівник ОСББ Карина Климович. – Хто скоріше підготує документацію, за ремонт того будинку і візьмемося.
Часу для роздумів не було. Оперативно створили ініціативну групу, організували збори із співвласниками будинку, провели з ними відповідну роз’яснювальну роботу. На цих же зборах обрали голову ОСББ Карину Климович, бухгалтера Варвару Павлівну Кобаль і касира Галину Веніамінівну Латик, а вже потім звернулися спочатку в КП»Тепло-місто», вияснили, із чого слід починати, яку документацію наразі потрібно підготувати. Потім знову зібралися усі разом. Багатьох довелося переконувати, що без ОСББ в теперішніх складних економічних умовах за ремонти годі й братися – просто немає сенсу. Для проведення відповідних робіт потрібні немалі кошти. Надто дорого коштує проектна документація. А у міськраді вона вже була готовою.
Крім того, пояснили людям, що без допомоги влади розпочинати самим буде дуже важко. Площа даху чимала, а ціни на будівельні матеріали кусаються. І люди погодилися.
Доводилося робити перші кроки із калькулятором у руках. Підрахували: у будинку знаходиться 12 квартир. Незалежно від поверху і розміру квартири, із кожної з них треба було зібрати на ремонт даху по 5 тисяч гривень. Плюс 200 тисяч гривень виділила міськрада. Коли побачили, що коштів не вистачає, ще скинулися по 2,5 тисяч грн.
Будівельників підшукали таких, які не деруть шкуру, не беруть втридорога, а працюють по совісті, бо й ми – люди. До того ж в основному тут проживають пенсіонери. У цьому теж співвласникам будинку посприяли Степан Бобик та Ольга Чедрик.
А тим часом, поки будівельники перекривали дах, керівники ОСББ налагоджували стосунки із КП»Тепло-місто» – уклали договір на вивезення сміття, з районом електромереж – про забезпечення електроенергією, із газовим господарством – про постачання газу. У під’їздах встановили нові сучасні лічильники. Кожен із мешканців почав турбуватися про економію енергоресурсів.
–Тепер усі гроші поступають на наш рахунок, – задоволено каже Карина Андріївна. – Тож нам і вирішувати, куди і як ïх розподілити. Разом вирішуємо, що в першу чергу необхідно зробити. Уже чотири рази робили в себе ревізію – дбаємо про кожну копійку. І вже не треба нагадувати людям, коли платити за використані газ, воду чи електроенергію. Кожен знає, що це робиться для спільної справи.
Із перекриттям даху будинок не впізнати. Впорядкували також подвір’я. Влітку воно потопало у квітах. А на цей рік ще більш амбітні плани. Думають не лише про благоустрій будинку, а й створення належних умов для відпочинку. І не лише для малечі, а й людей похилого віку.
Отож, проблем у власників багатоквартирного будинку вистачає. Вони мріють, щоб ïх будинок став будинком взірцевого порядку.

Василь ШКІРЯ.

Ваш отзыв

Ваш коментар