Версія для друку Версія для друку

СЕСІЯ РАЙРАДИ: НОВИЙ ДЕПУТАТ, ПРОГРАМИ, ПРОБЛЕМИ…

Минулого тижня відбулося засідання двадцять сьомої сесії районної ради VII скликання. Депутати розглянули близько двох з половиною десятків питань. Проект рішення «Про затвердження проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж населеного пункту с. Білки Іршавського району Закарпатської області», на пропозицію профільної комісії, зняли з розгляду й відправили на доопрацювання. Сесію провів голова райради Віктор Симканинець.
На початку сесії перед присутніми виступив заступник начальника управління патрульної поліції в області Ігор Щербанич. Він розповів про роботу структури, а також повідомив про набір нових кадрів.
Перше питання порядку денного стосувалося дострокового припинення повноважень депутата райради Маргарити Ребрик, котра написала відповідну заяву. Замість неї народним обранцем став Василь Маргіта з Підгірного.
На сесії затверджено низку бюджетних програм, які стосуються національно-патріотичного виховання дітей і молоді, забезпечення виконання судових рішень й організації претензійно-правової роботи РДА, розвитку й підтримки комунального некомерційного підприємства «Іршавський центр первинної медичної допомоги», забезпечення гарячим харчуванням учнів Ільницького спортивно-гуманітарного ліцею, правової освіти, надання депутатами райради матеріальної допомоги малозабезпеченому населенню.
Було внесено зміни до низки бюджетних програм. В основному у новаціях відображалися зміни назв у структурних підрозділів РДА у зв’язку з реорганізацією.
Депутати райради внесли також зміни до рішень про районний бюджет на 2019 та 2020 роки. Як йдеться у пояснювальній записці, на 2019 рік збільшили обсяг доходів районного бюджету на 3 201 197 гривень. Ці кошти за рахунок субвенцій передали місцеві бюджети. Значна частина цих грошей спрямована у сферу охорони здоров’я, а решта 318 897 гривень – на облаштування житла для сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Народні обранці дещо відкоригували фінансовий план комунального некомерційного підприємства «Іршавський центр первинної медичної допомоги» на цей рік, а також затвердили звіт про його виконання за минулоріч.
На сесії затверджено передавальний акт Білківського міжшкільного навчально-виробничого комбінату до Білківської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Цим же рішенням школу визнано правонаступником усього майна, прав та обов’язків комбінату.
Кілька вбудованих нежитлових приміщень комунального майна передано в оренду. Мова йде про колишню райстоматполіклініку, районний будинок культури, Ільницьку гімназію тощо.
До речі, вже затверджено ліквідаційний баланс комунального закладу «Іршавська районна стоматологічна поліклініка».
Депутати внесли також зміни до договорів оренди майна об’єктів, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, міста району. Сформували вони й перелік об’єктів та інвентаризацію комунального майна.
Погодили народні обранці штатний розпис комунального некомерційного підприємства «Іршавська районна лікарня», який має вступити у силу з першого квітня.
Народні обранці активно попрацювали на засіданні постійних комісій та президії. Майже всі проекти рішень, які виносилися на розгляд, приймалися на сесії без зауважень. Депутати райради озвучили лише кілька пропозицій. Зокрема, Станіслав Сухан запропонував збільшити фінансування на розвиток спорту в районі, зазначивши, що 120 тисяч гривень на півроку для цієї сфери замало. Юрій Фельцан наголосив на тому, що необхідно навести лад з оплатою праці державних реєстраторів.
Голова райдержадміністрації Віктор Товстий та начальник управління соціального захисту населення РДА Володимир Вагерич зазначили, що фінансове забезпечення з боку держави на оплату праці трудівників очолюваних ними структур є недостатнім.
У «Різному» директор комунального некомерційного підприємства «Іршавська райлікарня» Сергій Караслай розповів про ситуацію із завершенням реорганізації закладу.
Чорнопотіцький сільський голова Юрій Бабинець, Кушницький сільський голова Михайло Штефко, Лисичівський сільський голова Ярослав Пальок порушили питання ремонту доріг. Ярослав Пальок також зачепив проблему з вивезенням сміття.
Голова Зарічанської ОТГ Марина Васько переймалася долею дитсадків, які, за підсумками перевірки пожежників, не відповідають усім вимогам. Ситуацію роз’яснив начальник Іршавського районного відділу управління ДСНС України в Закарпатській області Іван Мошкола. Це питання викликало дискусії. Мовляв, більшість таких освітніх об’єктів у районі будувалися господарським методом, й вони об’єктивно не можуть відповідати усім вимогам пожежників, тому треба до того підходити зважено, виправляти недоліки поступово. Опоненти ж наголошували, що головне – безпека дітей.

Іван КОПОЛОВЕЦЬ.
фото Марії Трикур.

Ваш отзыв

Ваш коментар