Версія для друку Версія для друку

Життя з піснею і молитвою

Іршавський районний хор ветеранів співає не лише на теренах нашого краю, але й гастролює. Одного літа побував у багатьох лікувально-оздоровчих закладах області, зокрема санаторії «Карпати», що на Мукачівщині.
У 1990 році зала будинку культури переповнена глядачами. Відкрилася завіса. Учасники хору, привітавшись з глядачами, розпочали концерт. У їх репертуарі закарпатські народні, а також зарубіжні пісні та гуморески. Диригував Карло Іванович Голіба. Кожен виступ хору глядачі зустрічали гучними оплесками.
Коронним номером хору був виступ учасника хору, тенора Семена Михайловича Цібеленка з Білок. Він з великим натхненням, як справжній і досвідчений соліст виконав пісню Михайла Кречка «Рідна Верховина» та словацьку народну пісню «Около Левочі». Після виконання цих пісень глядачі зали встали і відповіли довгими і бурхливими оплесками, викликавши хор «на біс». І це не дивно. Семен Михайлович має чудовий голос з дитинства.
Народився 22 грудня 1940 року у селянській сім’ї в с. Білки. Після закінчення Берегівського ПТУ здобув спеціальність «Тракторист-мащиніст широкого профілю». Закінчив Іршавський автомотоклуб Хустської автошколи.
З 1959 по 1962 роки – служба в лавах армії. Після демобілізації працює інструктором по водінню у Берегівському ПТУ-32. Паралельно навчається у Львівському інституті механізації та електрифікації сільського господарства, який закінчив у 1967 році. Здобувши вищу освіту, отримав спеціальність інженера-механіка. Після закінчення вишу викладає в ПТУ с. Білки спецтехнологію і технологію металів у 1966-1968 роках. Потім ще три роки працював заступником директора Іршавської автошколи. Маючи вищу освіту і організаторські здібності, просувається по кар’єрній драбині. Він переходить на роботу інженером-механіком та інженером з техніки безпеки в колгосп «За нове життя» с. Білки. У той час у колгоспі працювало понад 1500 чоловік. На цій посаді Семен Михайлович трудився до виходу на пенсію у 2002 році.
Маючи чудовий голос тенора, понад 25 років співав у колгоспному хорі «Кукурудзовод», 10 років – у народному ансамблі пісні і танцю «Верховина» і вже 30 років – у районному ветеранському хорі. Йому як учаснику хору доводилось бувати за кордоном, у сусідніх країнах, де їх радісно зустрічали глядачі. І всюди він у центрі уваги.
Семен Михайлович – глибоко віруюча людина. У радянські часи, коли греко-католицька церква була заборонена, вона діяла підпільно. І він брав участь у всіх церковних обрядах греко-католицької громади. З настанням незалежності ця церква вийшла з підпілля. Семен Михайлович активно відвідує храм. У його обов’язки входить проводити із священиком похорони, псалтирі. Для нього пісня і молитва – це все. Його голос тенора є основною складовою частиною церковних пісенних обрядів.
Керівник районного хору ветеранів Оксана Сідор каже: «Семен Михайлович Цібеленко – один з моїх улюблених співаків. Своєму покликанню відданий повністю. Найбільш активний учасник і дуже порядна людина».
Семен Михайлович у свої поважні роки не може сидіти склавши руки. Як активний учасник районного хору ветеранів вносить конкретні пропозиції, дає поради щодо покращення роботи хору. Він – прекрасний чоловік, чудовий батько, дідусь і прадідусь у своїй родині. У нього 3 дітей, які мають вищу освіту, 5 онуків та 1 правнук.

Михайло ЛОМАГА,
с. Брід.

Ваш отзыв

Ваш коментар