Версія для друку Версія для друку

Волейбольний турнір на кубок пам’яті Василя Сочки проведено в Загатті

Кажуть, допоки говорять про людину, доти живе пам’ять про неї. Колишній вчитель фізкультури і керівник військової початкової підготовки Загатської середньої школи Василь Сочка помер 2002 року. Але у навчальному закладі не забувають про нього. Тут щороку на його честь проводиться відкрита першість з волейболу на кубок пам’яті про нього.
Ось і минулої неділі уже вп’ятнадцяте зібралися волейболісти Загаття (три команди – дорослі, школярі і ветерани), Чорного Потоку і Греблі, щоб вшанувати пам’ять людини, яка свого часу внесла вагомий вклад в розвиток спорту не тільки району, а й області. Колись Василь Васильович організовував різні спортивні змагання. Команди, які готував, займали призові місця в районних та обласних змаганнях з волейболу. І сам неодноразово виступав за збірні команди Іршавщини та Закарпаття.
Народився В.В.Сочка 11 лютого 1932 року в с. Гребля. У 1948 році закінчив Вільхівську семирічку, а в 1951 році – Іршавську середню школу.Потім – служба в армії, звідки його направили у військово-морське училище. Одержавши військове звання лейтенанта, продовжував службу у Североморську. Під час скорочення військ був демобілізований і повернувся в рідне село.
Разом з дружиною, Марією Іванівною, Василь Васильович працював у Чорнопотіцькій та Климовицькій загальноосвітніх школах, звідти був направлений у с. Загаття, де звели будинок, посадили сад і виростили та виховали двох дітей – дочку Оксану та сина Василя, які пішли стежкою батька. Дочка Оксана досить вдало свого часу виступала на районних та обласних змаганнях з волейболу, брала участь у міжнародних турнірах, зокрема, в м.Попраді (Словаччина). Після закінчення десятирічки пішла працювати інструктором по спорту колгоспу «Верховина». У 1978 році вступила на навчання до Київського державного інституту фізичної культури. Із 1978 р. двадцять літ працювала вчителем фізичної культури Загатської середньої школи, згодом перейшла в Колоднянську ЗОШ І-ІІ ступенів, де трудиться дотепер. Син Василь був військовим, потім працював у Іршавському райвідділі внутрішніх справ, тепер на заслуженому відпочинку.
За організацію проведення змагань свого часу взявся учень Василя Сочки – Станіслав Шкіря. Турнір проходить на високому спортивному рівні. Так було і цьогоріч. До присутніх із словами подяки і вдячності звернулися вчитель фізкультури Загатської ЗОШ І-ІІІ ступенів Станіслав Шкіря, дочка Василя Сочки Оксана Сідор – Сочка, внук Василь та підприємець, депутат сільради Василь Устич.
Змагання проходили в упертій спортивній боротьбі, жодна з команд не хотіла здавати позиції. У фіналі зустрілися волейболісти Загаття і Чорного Потоку. Перемогу святкували господарі поля – перехідний кубок залишився у Загатті. Третє місце виборола команда Греблі.
На належному рівні провели змагання судді С.Шкіря, В.Паук та Є.Шкіря.
Змагання проходили до пізнього вечора. У кінці спортивного дійства всі присутні – і волейболісти, і глядачі дружно смакували бограчем, який приготували місцеві кухарі.
До проведення турніру активно долучилися спонсори В.Габурай, В.Сідор, В.Устич, С.Лендєл, І.Вовканич, І.Бідзіля, І.Лутак, В.Худанич, Я.Свічкар, В.Мисло, Я.Шутка, І.Лендєл та Я.Котубей.

Василь ШКІРЯ

Ваш отзыв

Ваш коментар