Версія для друку Версія для друку

«Якби стежки заговорили…»

Недавно вийшла з друку і була презентована у Климовицькій ЗОШ І-ІІ ступенів цікава книжка у вигляді туристичного путівника «Якби стежки заговорили. Климовицькі перекази та легенди». Автори путівника – місцевий краєзнавець, історик Наталія Шаленик та вчитель рідної мови, директор Климовицької ЗОШ І-ІІ ступенів Віталія Лендєл.
Книжка зацікавить усіх – і дорослих , і малих. Життя не стоїть на місці. Відходять у вічність наші предки, із чиїми іменами пов’язані топоніми, люди, які творили історію села, давали назву полям, річкам, лісам, урочищам, пагорбам тощо. Щоб зберегти історію села та історію виникнення переказів та легенд, юні краєзнавці різних років збирали від старожилів розповіді про історію виникнення цих назв від сивої давнини і до днів сьогоднішніх. Перекази та легенди мають не тільки історичне значення, але і виховне. Вивчаючи історію нашої країни і її народу, у кожного виникає бажання глибше пізнати у ній місце рідного краю, нашої маленької батьківщини. Адже Батьківщина починається з місця, де ти народився. Це частина душі, пам’яті твоєї, яка передається з покоління в покоління.
Путівник цікавий і корисний всім, хто цікавиться минулим цього чудового Карпатського краю. Тут чудова природа: зелені ліси, просторі лани, загадкові урочища, швидкоплинні річки-потічки, сади…
У мальовничому краї природної краси, де панує спокій замріяних Карпатських гір, народився видатний художник Закарпаття Адальберт Ерделі (Бейла Гриць).
На жаль, на сьогодні читачів стає все менше. Здебільшого використовують електронні та онлайн-версії книжок, а не паперові носії. Та цікаву книгу ніяка інформація не замінить. Багато авторів видають книжки не для того, щоб продавати, а для того, щоб знайти шлях до читача, привити йому любов та інтерес до свого рідного краю.
Дуже добре, що задум авторів випустити у світ туристичний путівник «Якби стежки заговорили. Климовицькі перекази та легенди» підтримали Віктор Балога – народний депутат України, Віктор Симканинець – голова Іршавської районної ради, Степан Бобик – голова Іршавської ОТГ, Петро Станко – депутат Іршавської районної ради, голова партійної організації «Батьківщина», Іван Бідзіля – провідний інженер із реалізації продукції державного підприємства «Довжанське лісомисливське господарство», Іван Лендел – ПП «Вікторія», Володимир Худанич – ПП «Коба-Ір», Андрій Пацкан – приватний підприємець села Климовиці, Іван Шаленик та інші благодійники.
Наше село – це одна гілочка українського народу , дуже цікава і барвиста. Климовиця завжди відкрита для гостей, туристів для співпраці, діалогів тощо.
Щоб зрозуміти часи і події минулого, думки, почуття та вчинки людей, які жили в селі, потрібно вдуматися у зміст кожного переказу , легенди, оповідання.
Книжку можна буде прочитати у бібліотеках району. Прочитавши, ви зробите крок вперед. Прочитайте і порадьте це зробити оточуючим.

Ваш отзыв

Ваш коментар