Версія для друку Версія для друку

30-РІЧЧЯ РУХУ ВІДЗНАЧАЄ ІРШАВСЬКА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ!

Нині в Іршавському міському центрі позашкільної освіти – справжнє свято на честь 30-річчя Народного руху України та його Іршавської районної організації.
Це приміщення ми обрали символічно, щоб продемонструвати тріумф Української Держави.
Адже саме тут 11.11.1989, спеціально в переддень проведення установчої конференції РО НРУ, наміченої на 12.11.1989, відбулася запекла ідеологічна сутичка нашої Ініціативної групи та Ідеологічної комісії РК КПРС-КПУ.
Вони тоді востаннє спробували віднадити нас від створення Руху, але «несолоно сьорбали», як кажуть…
Сьогодні зійшлися ті перші сміливці, які від попередніх поколінь борців за волю України перейняли естафету та стали на прю з комуністами за відродження Української Самостійної Соборної Держави. Бо настав їх час!
Після офіційного відкриття заходу та виконання величного Державного Славня України, представники українських церков-сестер (Української Греко-Католицької Церкви, УГКЦ, та Православної Церкви України, ПЦУ) спільно поблагословили нас на успішну роботу.
З доповіддю виступив перший голова РО НРУ Василь Марущинець, дипломат, консул України в Німеччині, переможець Всеукраїнського конкурсу «Народний Президент».
Він у своєму виступі розповів про ті суспільно-політичні умови, в яких протікала та небезпечна боротьба, продемонстрував численні архівні матеріали, які дали змогу учасникам неначе відчути наживо ту атмосферу.
Пан Василь передав учасникам заходу вітання від пані Валентини Чорновіл, рідної сестри Провідника, яка добре знала його ставлення до нашої районної організації.
Зі співдоповідями виступили перший заступник Голови РО НРУ Ярослав Гудь та заступник Голови Олександр Чорба, які також продемонстрували документи, що стосуються пори 1989-1991 років.
Присутні вшанували пам›ять борців за волю України в ХХ сторіччі, які не дожили до наших днів хвилиною мовчання.
Василь Марущинець за дорученням Центрального Секретаріату НРУ (м.Київ) вручив Почесні грамоти активістам Іршавського Руху «першого призову» (1989-1991).
Зі щирими словами звернулися до присутніх Герміна Кебелеш, дружина покійного члена Проводу РО НРУ Михайла Кебелеша, член Проводу, голова осередку НРУ села Довге Василь Кополовець та член Ініціативної групи зі створення РО НРУ Юрій Микита.

На заході були присутніми та виступили зі словами привітання голова Іршавської РДА Олександр Горін, голова районної Ради Віктор Симканинець, міський голова Іршави Степан Бобик та ветеран московсько-української війни 2013-1019 Микола Вовканич.
Також були присутніми вчителі історії шкіл району, бібліотечні працівники, журналісти, активісти громадських організацій та жителі міста і району.
Бажаючі отримали книгу про історію Іршавської РО НРУ «В боротьбі за Вільну Україну» з авторським підписом…
Перед проведенням конференції Іршавська гвардія України вшанувала пам’ять борців за волю України Січових Стрільців Карпатської України.
На місці боїв березні 1939 з мадярськими фашистами та страти мадярами 4-х полонених січовиків між селами Білки та Імстичево, на цвинтарі села Білки-Новоселиця, де їх поховано, а також біля Пам›ятного Хреста, спорудженого нами в 1990 на їх честь на околиці Іршави, рухівці запалили свічки, поклали вінки та поклонилися їхній пам’яті.
Слава Україні!
14 листопада у селі Великий Раковець, в рамках відзначення 30-річчя Народного Руху України, на Будинку культури села встановлено Пам’ятну дошку на честь Героя України, голови НРУ В›ячеслава Чорновола. Він кілька разів бував у нашому селі та зустрічався з його жителями саме в цьому приміщенні.
Перед присутніми виступили: голова села Андрій Худа, перший голова Іршавської РО НРУ, дипломат і педагог Василь Марущинець, заступник голови Іршавської районної Ради Володимир Половка, начальник Відділу культури Іршавської РДА Олена Ісак та інші.
Священник церкви Різдва Пресвятої Богородиці Іван Крайняй відслужив панахиду за упокій душі В’ячеслава Чорновола та освятив дошку, встановлену на його честь…
Опісля творчі учнівські колективи Велико-Раковецької
ЗОШ І-ІІ ступенів (моя рідна школа «Полянка»), а також гуртки самодіяльності Будинку культури виступили з прекрасними мистецькими доробками.
Необхідно сказати, що дошку з чорного мармуру, наданого Анатолієм Ковальчуком, виготовив за моїм проектом майстер із Іршави Роман Лесьо, покійний батько якого, пан Михайло, був з нами в 1989. А встановили її на місці призначення велико-раковецькі майстри Андрій Мельник та Роман Добров.

Василь БУЖОРА.

Ваш отзыв

Ваш коментар