Версія для друку Версія для друку

Вирішує проблеми односільчан

Одного сонячного листопадового дня я навідався з особистих питань до секретаря Арданівської сільради. Кабінет голови, як завжди, був відчинений, і я зайшов, щоб привітатися з хазяїном кабінету – сільським головою Михайлом Михайловичем Станинцем і поздоровити його з прийдешнім днем Ангела – св. Михаїла. Він запросив мене присісти за стіл і сказав дівчатам зробити нам каву (це так в нього заведено для відвідувачів). В очі запало гарно оформлена з боку дизайну будівля амбулаторії, яка зводиться в селі. Знаєте, таким фасадом не завжди можуть похвалитися навіть деякі і міські заклади охорони здоров’я. І все це чудово вписується в плани забудови Арданова, в самому центрі села, це для зручності жителів. Внутрішня частина розрахована на 19 приміщень. Тут є і тамбур, зала очікування, кабінет лікаря, кабінет щеплень, кімната персоналу, маніпуляційна, стерилізаційна, харчоблок, санвузол для персоналу і відвідувачів окремо і т.д.
– Навіть рентген-кабінет, – каже голова, – зробимо.
Мене це, чесно кажучи, здивувало, що в період, коли йде всюди скорочення медзакладів, та й взагалі, всієї інфраструктури в державі, і особливо в селах, може йти таке будівництво. Бо що-що, а здоров’я людини найдорожче понад усе. Тут потрібно над цим задуматися усім: від простого лікаря – до керівників держави, депутатів усіх рівнів і всіх посадовців, причетних, так чи інакше, до медицини. Страх обіймає, коли чуєш чи бачиш по телевізору, що людей лікують простроченими ліками, харчування хворих обходиться в 10 гривень на добу, холод в палатах, антисанітарія. Кругом за все потрібно платити, хоч за Конституцією у нас лікування безкоштовне. Новій владі, на мою думку, та й на думку всіх жителів України потрібно, припинити знущання з власного народу. Передбачити в бюджеті кошти на медицину, яка всім нам потрібна, а не на різні силові структури та контролюючі органи, які практично бездіють. Як в народі кажуть: «говорити багато, а слухати – мало». Тільки й нашого, що поговоримо самі з собою.
Кажу, Михайле Михайловичу, напевно, нелегко було це діло вибити у вищих ешелонах влади? Він посміхається, і каже:
– Іване Івановичу, ти не сьогоднішній, що тобі розказувати, ти ж свого часу проходив через усе це.
Але, як би там не було, амбулаторії новій бути, все під контролем Михайла Михайловича. З усіма проблемними питаннями будівельники звертаються до нього і він їх успішно вирішує. З введенням в експлуатацію цього медичного закладу, думаю, люди будуть щиро дякувати за це сільському голові. Він зробив дуже багато для сіл, для жителів, але цей медзаклад увійде в історію сьогодення і слугуватиме покращенню здоров’я наших селян.
Заодно запитую, а що ще ви плануєте на перспективу? Каже він на це: ось іще є вільна територія напроти дитячого садка, моя мрія, і її дуже б хотілося здійснити – дитячий парк відпочинку з фонтаном, клумбами, гірками, різними дитячими атракціонами, дитячим кафе. Де у вихідні чи релігійні свята, батьки разом з дітьми могли б провести вільний час, щоб для всього цього, не потрібно б їздити в місто. В планах і відкриття туристичних маршрутів, де буде що показати туристам і спортивний майданчик, щоб діти і дорослі мали можливість займатися улюбленими видами спорту, а таланти в селі є.
– Дуже хотілося б ще, – Михайло Михайлович посміхається, – створити базу, щоб до нас на тренування приїжджали футбольні команди майстрів, які б вкладали кошти у розвиток інфраструктури села.
Ось такі мрії в Арданівського сільського голови М.М. Станинця.
Запитую, а якщо вас оберуть головою Кам’янської ОТГ, не боїтеся такої великої території і відповідальності, адже сіл буде набагато більше і жителів відповідно, і проблем побільшає. На що він відповідає:
– Якщо вирішувати все по-чесному, все розподілити так, як того потребує кожен населений пункт громади, залучатися підтримкою депутатів і старостів сіл, то всі проблеми можна вирішувати, ну, і звичайно, обіцяна підтримка уряду.
Ось так, шановні виборці! 22 грудня вам вирішувати, кого обирати своїм керівником, хто може навести лад в нашому домі. Приїжджайте в наші села і переконайтеся у написаному мною.
А Вам, Михайле Михайловичу, перемоги у виборчій кампанії, мудрих рішень на благо людей, на благо сіл, а з ними і взагалі Україні.
Іван ЛЕНДЄЛ,
с. Арданово.

Ваш отзыв

Ваш коментар