Версія для друку Версія для друку

Михайло Станинець душею вболіває за долю громади

Шановні читачі! Спостерігаючи за реаліями сьогоднішнього нашого з Вашим життям, задаю собі дуже багато простих запитань, для відповіді на які не потрібно якихось особливих знань. Наша держава, в якій для нормального функціонування всіх галузей народного господарства усе є. Є природні надра, є чорноземи, моря, ліси, є роботящі люди, а за рівнем життя пасемо задніх у всіх відношеннях. Коли в невеликих країнах-сусідах все навпаки. Там люди захищені державою, держава працює на людей, там нормальні пенсії, зарплати, є робота. Люди працюють і живуть у своє задоволення. А що в нас? Я сьогодні не буду зупинятися на причинах усіх цих недоліків і бід, вони усі нам відомі. Але попри всі ці негаразди, окремі території, окремі громади з честю виходять із сьогоднішнього скрутного становища. І все це завдяки людям, як, очолюють ці громади. Недарма кажуть: «Під лежачий камінь вода не тече». А коли ти шукаєш щось нове в управлінні цією громадою, проявляєш сам ініціативу, шукаєш нових інвесторів, коли відчуваєш допомогу і підтримку членів виконкому, депутатів, – то цей лежачий камінь, яким би він важким не був, але гуртом вдається зрушити з місця. Я знаю дуже багато сіл, як в нашому, так і в інших районах, з етичних міркувань не буду їх називати, де проживають чи проживали депутати різних рівнів, а побувавши в цих селах візуально, на яву цього не відчуваєш, як і жителі цих сіл.
А там, де є люди скромні, душевні, привітні, які живуть життям і проблемами тих сіл і проблемами їх жителів, які обрали їх головами і депутатами, то ці люди сповна віддаються служінню цим людям.
Знаєте, шановні, коли десь є хороший лікар, хороший учитель, токар чи людина другої, іншої спеціальності, кажуть – це справжній професіонал, це людина – спеціаліст від Бога.
Сьогодні на сторінках районки, я б хотів розповісти про Арданівського сільського голову, хоча про нього я вже неодноразово і писав, але ті добрі справи, які він робить для Арданова і сіл, що входять до Арданівського сільської ради, змусили мене знову взятися за перо. І я тоді подумав – це ж дійсно людина від Бога. Кажуть, людина за життя повинна народити дітей, посадити дерево, збудувати хату і дбати про добробут своєї сім’ї. А є люди, які дбають не лише про свою сім’ю, а про цілі села, район, область, державу в кінці кінців. Вони для цього покликані Богом і людьми.
Саме сьогодні я б хотів розповісти про людину, яка вболіває за спокій і добробут жителів Арданова, Дунковиці і Мідяниці, які вже другий термін обирають його сільським головою – Михайла Михайловича Станинця. Особисто його знаю з дитячих років. В розмові він постійно згадує, як хлопчиками просилися, щоб їх взяти на виїзні матчі нашої футбольної команди.
Народився Михайло Михайлович в Арданові, де здебільшого і проживає в батьківській хаті, і знаходиться між людей, знає всі біди і проблемні питання як села, так і його жителів. А у вихідні його часто можна бачити у спортивній формі, робить пробіжки, траса в нього проходить місцевими полями, де, до речі, висаджено садженці фундука, його ще цікавить і сам процес вирощування цієї культури. Каже, що милують око стан теперішніх полів, де ще недавно були чагарники. Михайло Михайлович у свої 46 років ще грає в футбол. Напевно, заняття спортом і додає йому додаткової наснаги у всьому. Надихає його на потуги нових ідей, щоб потім все задумане втілити в життя. Якщо взяти до уваги зроблене ним за час його головування, то скажу вам відверто, що зроблено більше за декілька років, ніж його попередниками за десятиліття, і це, повірте мені, правда, це видно на самому ділі. Взимку налагоджено снігоприбирання, що дає змогу функціонувати всім службам, які забезпечують життєдіяльність сіл, навіть допомагає і іншим населеним пунктам, коли цього просять.
У літній період узбіччя дороги, що веде в село, завжди підкошені, побілені дерева, оригінальна арка при в’їзді в село з його назвою, ну і, звичайно, ідеальна дорога, яку схвалюють водії всіх видів транспорту. Не видно і викинутого сміття на узбіччі доріг. За сприяння Михайла Михайловича підтримується порядок на територіях кладовищ, вивозиться щосуботи сміття з території сіл. Відчутну допомогу надає церковним громадам сіл в благоустрої і належному порядку територій біля церков, що неодноразово відмічали і були за все це вдячні жителі сіл. Надає посильну допомогу дитсадкам, ФАПам по благоустрою територій і придбанні інвентарю та інше.
Всі вулиці як в Арданові, так і в Дунковиці і Мідяниці в нічний час освітлені, освітлено також присілок Линьковиця. Ну, і звичайно, жителі Арданова вдячні за те, що центральна вулиця викладається бруківкою.
А ще на місці колишньої школи будують сучасну амбулаторію, де будуть надаватися медичні послуги жителям села. За сприяння голови і при допомозі інвесторів, які орендують землі в с. Мідяниця для випасання сільської худоби, зроблено культурне пасовище з посівом трав. За все це спасибі Вам, Михайле Михайловичу, що ви у цей непростий період зуміли все це вибити в чиновницьких кабінетах, бо знаю сам, як це все дається. При розмові з ним в його плани ще входить будівництво сучасного спорткомплексу з кортами для тенісу, дитячий майданчик в центрі села, під які вже знайдено і місце. Як він постійно каже: потрібно проявляти ініціативу депутатам, активістам села, вносити свої пропозиції, і він буде прислухатися до них і, по мірі можливостей, втілювати їх в життя, щоб молодь мала можливість розвивати свої здібності, займатися спортом, а здібна молодь в селах є, тільки потрібно вміти її знаходити.
Окремо хочеться сказати про інвестиційний клімат на території сільської ради. На даний час працює цегельний завод в с. Мідяниця, Берегівська винна фірма «Чізай» вирощує виноград на 115 га, ТОВ «Золотий горішок» по вирощуванню фундука. До того теж на полях працював фермер, який утримував ВРХ і сіяв різні сільськогосподарські культури. У нинішніх інвесторів в плані будівництво заводу по переробці горішків, дай Боже, щоб плани здійснилися і люди мали роботу. Це все за сприяння Михайла Михайловича.
Дуже приємно чути схвальні відгуки про його роботу від людей, які приїзжають в село в гості до знайомих чи в особистих справах. Людина, – кажуть, – на своєму місці. Саме такі люди, як бачимо, можуть вирішувати багато проблемних питань, не чекаючи допомоги зверху. На відміну від інших голів, які лише носять титул голови, а проблеми сіл, де вони є головами, залишаються на місці на довгі роки.
Думаєте всі ці здобутки даються так легко? Ні! Потрібно постійно знаходитись в пошуках нових ідей, новітніх технологій, нових інвесторів, щоб охопити виробництвом декілька галузей. А вихід з скрутного становища завжди є, про що свідчить робота М. М. Станинця.
Саме такі люди, які думають і піклуються про життя простих людей повинні керувати громадами, районами, областями і країною в цілому. Бо кажуть: не потрібний генерал, коли немає війська. Тому піклуватися про людей повинно завжди бути на першому місці. Тому що люди можуть перевернути гори, тільки потрібно уміло і в розумне русло спрямувати їх енергію і натхнення, що і робить Арданівський сільський голова.
Користуючись нагодою (я думаю цей матеріал буде опублікований на шпальтах районки) хотів би торкнутися ще одного актуального на сьогоднішній день питання. Вже відомо, що 22 грудня цього року відбудуться перші вибори депутатів сільських, селищних рад ОТГ, і, відповідно, сільських, селищних, міського голів.
Мені здається, що наша держава – це держава експериментів і виборів. Одні вибори змінюють інші, і так ніби по замкнутому колу. Вибори виборами, але все це потребує значних коштів. А ще перепис населення. Але як бачимо, що від цих експериментів і виборів нам легше не стає. А втім, це довга дистанція яка, мабуть, нікого й не цікавить, та й вона нічого не змінить.
А втім, давайте по-порядку. Арданівська, Кам’янська, Сілецька сільські ради дали згоду об’єднатися в одну Кам’янську сільську об’єднану територіальну громаду (ОТГ) з центром у с. Кам’янське. До неї увійдуть такі села як Арданово, Дунковиця, Мідяниця, Сільце, Кам’янське, Хмільник, Богаревиця і Воловиця. Ну, і звісно, потрібно обрати голову цієї громади. Одним із кандидатів на цю посаду буде балотуватися і нинішній Арданівський голова – Михайло Михайлович Станинець. Розмовляючи з різними людьми, та й із жителями цих сіл, у кожного із них свої думки, своє бачення цього всього. І майже всі сходяться на думці, що кожен кандидат буде тягнути за своїми. Але, друзі, трьох голів все рівно не буде, а буде лише один. І той один повинен виконувати свою безпосередню роботу, не дивлячись на місце народження і проживання. Бо керівник району вболіває однозначно за район, області – за область, президент за всю Україну, не дивлячись хто і де народився, а всі в одному місці не можуть народжуватись і рости ніколи.
А тому закликаю усіх жителів цих сіл реально оцінити можливості кожного із кандидатів на посаду Кам’янського голови. Тим більше, ці села на віддалі одне від одного, і багато хто побував в Арданові у родичів, друзів чи чув і все це бачили на власні очі. Бачили узбіччя, дороги, поля, садиби, церкви, сам будинок сільради, внутрішнє оформлення приміщень. Тому потрібно зробити обдуманий, правильний вибір, не піддаватися на підкуп і різні провокації під час виборчого процесу, щоб потім, як звичайно буває, не лаяти самих себе. Думаю, багато з вас особисто знають Михайла Михайловича. Я впенений, він виступатиме перед виборцями зі своєю промовою. Будете задавати запитання, на які він вам відповість, і всі зможуть оцінити плани на перспективу, у разі обрання його головою Кам’янської ОТГ. А свої обіцянки доведе конкретними справами. Тому закликаю всіх учасників виборчого процесу по Кам’янській ОТГ підтримати і проголосувати за кандидатуру М.М. Станинця, і я впевнений, що не помилитесь і зробите свій правильний вибір.
А ще 5 листопада Михайло Михайлович відзначив свій 46-ий день народження. Особисто від себе і від усього нашого трудового колективу вітаємо його з цим святом. А у своє вітання ми вкладаємо щиру шану за Вашу роботу, за те, що по-справжньому переймаєтесь проблемами рідного села. Бажаємо здоров’я, сил, благополуччя. Нехай Вас завжди супроводжують удача і добрі люди. Удачі Вам, Михайле Михайловичу, у подальшій Вашій роботі, зростати по кар’єрній драбині, щастя і достатку всій Вашій сім’ї і родині.

Іван ЛЕНДЄЛ,
с. Арданово.

Ваш отзыв

Ваш коментар