- Нове життя - https://nz-ir.com -

Перша світова: єдина експозиція в музеях закарпаття – в Іршаві

Юрій Фатула знайомий іршавчанам як оригінальний автор науково-публіцистичного видання «Полеглих ми так і не поховали…», у якому перед зацікавленим читачем постає ряд маловідомих, а, інколи, і зовсім недосліджених навіть науковцями, сторінок Першої світової війни. Зокрема. Участі у тих далеких подіях закарпатців. Та книжка представила опис бойового шляху 85-го Мараморосько-Угочанського полку австро-угорської армії, до лав якого були призвані і жителі сіл Іршавщини.

SONY DSC

Наразі, минулого тижня, автор Юрій Фатула, директор ужгородського видавництва «Патент» – Іван Ключевський та власний кореспондент «Голосу України» по Закарпатській області Василь Ільницький представили нове військово-історичне дослідження Юрія Михайловича: «Неси мамці жалість мою…» Закарпатці у Першій світовій війні».
Автор нового документального літопису участі закарпатців у Першій світовій кардинально розширив її географію на сторінках книги.
– Наші закарпатці поховані від Петропавловська-Камчатського на Сході Росії – до невеликого острова Асінара біля о. Сардинія (Італія) на Заході. Мартиролог налічує тисячі імен. Серед них є і наші земляки із сіл Мідяниця. Вільхівка, Великий Раковець, Арданово т а інших, – говорив Юрій Михалолович…

SONY DSC

У одному із наступних номерів «Нового життя» редакція газети намічає подати більш розгорнуту рецензію на книгу Юрія Фатули та повний перелік полеглих на різних фронтах європейського тетру воєнних дій І-ої Світової війни.

Михайло БОРЖАВСЬКИЙ