Версія для друку Версія для друку

НАБУТЕ ЗБЕРЕГТИ І ПРИМНОЖИТИ НОВИМ

Всім нам хочеться поліпшення життя у різних його аспектах. Те, що залежить від нас, майже ніколи не ставимо на перший план. Але сподіваємося, що держава повинна зробити перший крок.
Останніми роками багато критичних стріл, справедливо чи ні – це вже інше питання, – ми випускали у мішень медичної реформи. Інколи забуваючи, що починається вона із первинної ланки.
Минув певний період і – «курчат рахують восени», – районна влада вирішила провести певний аудит. Якщо держава, а ми всі, як правило, уособлюємо її із центральними органами влади, дала на місця інструмент змін у оплаті і поліпшенні матеріального забезпечення працівників первинної ланки – сільських амбулаторій, то районна рада виділила певний фінансовий ресурс для того, щоб змінити умови праці медичного персоналу, прийому пацієнтів і надання гарантованих безоплатних послуг.
У 2019- ому році планом заходів по покращенню санітарно-побутових умов у закладах первинної медичної допомоги Іршавського району за кошти Комунального неприбуткового підприємства «Іршавський центр первинної медичної допомоги» передбачено виділення більше 1,7 мільйона гривень. Це і поточні ремонти, заміна вікон і дверей, водовідведення, поліпшення тепло забезпечення, заміна застарілої електромережі, цілий ряд робіт, які в комплексі і мають змінити, по суті, «обличчя» сільських амбулаторій. Всього під цю програму підпадали вісімнадцять об’єктів.
На даний час переважна більшість намічених цим планом робіт уже виконана. Проте, до завершення року залишилося рівно півтора місяця, а значить, оглянувши на даному етапі стан справ і реально оцінивши зроблене, можемо мати реальну картину. Видно, саме виходячи із подібних міркувань, головний лікар КНП «ІЦПМД» О.І. Булеза та голова районної ради В.А Симканинець прийняли рішення промоніторити зроблене із зааланованого. Для об’єктивності оцінки сформували рейдову бригаду, до якої, окрім них, увійшли також два депутати районної ради: голова Постійної комісії районної ради з питань розвитку охорони здоров’я, соціального захисту і зайнятості населення І.І.Фельцан та заступник голови Постійної комісії районної ради з питань плану соціально-економічного розвитку, бюджету, інвестицій та регуляторної політики Ю.І.Фельцан, яка і перевірила стан справ на теперішній час. Впродовж дня побували на чотирьох об’єктах, де не тільки наочно упевнилися у тому на що матеріалізувалися виділені кошти, але і як безпосередньо, та і хто їх використовує у сенсі отримання заробітних плат та реальних змін стану будівель.
В цілому, комісія зробила для себе, і, мабуть не тільки, позитивні висновки. Детальніше про робочу поїздку комісії у Дубрівську, Білківську. Приборжавську, Довжанську, і Греблянську АЗП-СМ у наступному номері нашого видання.

Михайло ІСАК

Ваш отзыв

Ваш коментар