Версія для друку Версія для друку

Її поезія вражає енергією великого життєлюбства

Презентація нової книжки Оксани Горіної «Пробудження» викликала неабиякий інтерес у шанувальників її поезії. Незважаючи на те, що вона проходила в місті над Латорицею, зал був переповнений. Особливо багато було земляків – іршавчан. Кожного брала неабияка цікавість: про що ця поетична збірка? Адже від попередньої «Під шатрами долі» її відділяють п’ять років. Модератор зустрічі голова Закарпатської обласної організації Національної спілки письменників України Василь Кузан сказав, що нова книжка – це нові відчуття, нові емоції, нові переживання. Адже за час між книгами вона встигла не тільки вийти заміж, але і народити донечку. Тому ці вірші та їхнє наповнення читач може сприймати і як пробудження Матері у жіночому єстві.
Передмову до книжки «З криниці лірики Оксани Горіної» написав земляк поетеси художник, член Національної спілки журналістів України Василь Ловска. «Це не збірка чистої поезії в ім’я поезії, лірики для ліриків, сучасного модного молодіжного сленг – спічу, – йдеться у передньому слові. – Це, скоріш, випещена філософсько – інтимна інтерпретація сучасного буття через призму суспільно-моральних відносин, висоти і прірви прагнення, пристрасті й ненависті, суті характеру, таїни долі, розчарування і оптимізму.
…Зневіра, рух, прощення,  каяття, –
Це те, що називається  життям…»
Читачам «Нового життя» більш відоме дівоче прізвище Оксани – Вовканич. Районний часопис часто друкував її поетичні рядки на своїх сторінках. Вона була і залишається членом районного літературного об’єднання «Промінь», яка діє при районній газеті. У кожному поетичному рядку Оксани Горіної, незважаючи на її ще зовсім молодий вік, відчувається глибокозмістовна філософія. Інколи й не віриться, що це мовиться вустами молодої жінки. Цілком погоджуюся з автором передмови, який вважає, що теперішня модерна техно-музика, образотворче новаторське мистецтво, в більшості експериментаторство без прагнення змісту і душі, орієнтована на «прикол», псевдоманірність, трюкацтво – на продаваємість. Часто про морально-етичну, чи виховну складову творці сучасності й не переймаються, а сконцентровуються на емоційно-психологічній псевдореальності.»
Поезія Оксани Горіної тематично цікава, емоційно насичена, образно яскрава. У своїх віршах вона послідовно уникає соціальної заангажованості та патетичної красивості, намагається осягнути життя в самочинному русі. Дійсність розкриває у духовних вимірах. Віднаходить велике у малому, її лірика вражає енергією життєлюбства. Водночас її поетичне слово дедалі глибше виповнюється розмаїттям барв і форм, пізнаває принади яскравої метафори, інколи відчувається, що поетеса проймається насолодою творчого експерименту.
У кожному поетичному тексті поетеса щира, відкрита, проста, довірлива, уважно і прискіпливо спостерігає як «маленький світ великої любові тримає нас, мов човен на плаву, і незбагненність поворотів долі сідає в душі, мов на мілину. У лагідній, але доволі філософській формі звертається до читача:
Зазирни у дзеркало душі,
Там змінились сотні  відображень,
Ні кордонів там, ані межі…
Та чимало є того, що вразить.
Зазирни. Не бійся. Це твоє,
Подароване життям,  люстерце.
В ньому безліч різних тебе є,
Та незмінне, мабуть, тільки  серце.
Із виходом нової книжки Оксану Горіну – Вовканич привітали голова районної ради Віктор Симканинець, начальник відділу культури райдержадміністрації Олена Ісак, поети Василь Кузан, Тетяна Рибар, отець Агапіт, перші вчительки Надія Чепак і Ольга Шостак з Ільниці, сестри Маріанна та Антоніна, кума Світлана Денисюк.Марина Гайсак у супроводі музики, яку майже цілий творчий вечір дарував присутнім відомий саксофоніст з Одеси Віталій Беуза, прочитала вірші поетеси.
Насамкінець кожен присутній одержав із рук Оксани Горіної книжку «Пробудження» із дарчим підписом.

Василь ШКІРЯ

Ваш отзыв

Ваш коментар