Версія для друку Версія для друку

НА ВІСТРІ ТВОРЧОГО НЕСПОКОЮ

Мабуть, нема такого населеного пункту в районі, де б не чули чи не знали про талановитого Олександра Карловича Голібу. Він і в хорі співає, і керує відомим гуртом «Коло друзів», й очолює Сілецьку дитячу школу мистецтв… Словом, багато в чому проявляє неабиякі здібності. Вчора на його життєвий поріг завітав прекрасний ювілей – 55-річчя. Зазвичай для ювіляра це чудова нагода поділитися цікавими сторінками своєї біографії. Та Олександр Карлович – доволі скромна людина, хоча все, що він зробив і творить нині, заслуговує на увагу широкого кола громадськості. Тому на цю тему поспілкувався із провідним методистом районного будинку культури Оксаною Сідор. Хто ж, як не давні друзі, може багато розповісти про ювіляра. Творчі шляхи на ниві культури Олександра Карловича й Оксани Іванівни частенько перетинаються ось уже кілька десятків років.
–  Оксано Іванівно, розкажіть, будь ласка, як ви познайомились?
– У нинішній відділ культури і туризму райдержадміністрації я прийшла працювати тридцять шість років тому. Олександр Карлович уже тоді був учасником багатьох різних творчих гуртків. Впадала в око його освіченість. Закінчив Одеську національну музичну академію імені А.В. Нежданової. Він і я – хормейстери. Це неабияк зріднило. Спочатку були учасниками колективу «Іршава», а відтак п’ятнадцять років уже входимо до складу «Іршавської родини».
– До речі, хотілося б дещо деталізувати про хорове мистецтво.  Олександр Карлович, наприклад, дає вам якісь поради у цьому напрямку?  
– Він співає у народному хорі працівників культури району «Мелодія». Як відомо, диригент може по-своєму інтерпретувати музичний твір. Часто раджуся з колегою, як краще це зробити. Варто відзначити, що Олександр Карлович є керівником церковного хору Свято-Іллінського храму м. Іршава, в якому запросив співати і мене, що вважаю для себе своєрідним визнанням.

 – Наскільки знаю, ви – голова районної профспілки працівників культури району. Ваші з ювіляром шляхи якось перетинаються у цій сфері діяльності? 
– Безумовно. Мій друг і щирий порадник – директор Сілецької ДШМ. А кожен заклад культури  для нашої профспілкової організації є соціальним партнером. Згадана школа мистецтв бере активну участь у різноманітних заходах та обласних спартакіадах. Керівництво та колектив закладу завжди відповідально ставляться до кампанії літнього оздоровлення дітей тощо.
Щиро вдячна Олександру Карловичу за моральну підтримку. Буває, готую якийсь захід, з’являються різні перепони, починаю опускати руки, а він завжди заспокоює. Мовляв, у мене все вийде.  
– А ювіляр дружить з естрадним співом?
– Творчим кумиром для нього завжди був відомий український співак, виходець із Білок Степан Гіга. Багато в чому рівнявся на кумира, але формував та відшліфовував і власний стиль. Тепер гурт «Коло друзів», очолюваний Олександром Голібою, слухають із насолодою, затамувавши подих. З гордістю можна сказати, що серед  поціновувачів його мистецтва є голова Іршавської ОТГ Степан Бобик, заслужені працівники культури України Юрій Глеба, Олександр Рацин та Юрій Ломага. Останній, до речі, є самодіяльним композитором та хорошим другом батька ювіляра. А Юрій Федорович, колишній начальник управління культури ОДА, нині працює директором Мукачівського драматичного театру. Олександр Михайлович очолює Іршавську дитячу школу мистецтв.
– Можете навести конкретні приклади творчості Олександра Голіби?
– Зокрема, як соліст виконує музичні твори «Учітеся, брати мої» на слова Т. Шевченка, «Верховино, мати моя» М. Машкіна, стрілецькі пісні тощо.
Не можна оминути увагою, що сам пише музику і є аранжувальником. Тут варто навести його роботи «Осінні вечори» (сл.. О. Семака), «Не відпускай» (сл.. О. Йонаш), «Я зачекаю» (сл.. В. Ямбур, «Сині волошки» (сл.. Є. Попович), низку сучасних обробок народних пісень. 
До слова, відомий наш поет Василь Кузан свого часу написав чудовий вірш «Богиня». Я зініціювала, щоб зробити з нього пісню. Олеся Худа написала музику, а Олександр Голіба виступив аранжувальником. І в 1990-их роках  Олеся Мейсарош із цією піснею взяла гран-прі на всеукраїнському фестивалі «Чорноморські ігри». Це був досить серйозний успіх.
Народний хор працівників культури району також щиро сподівається, що Олександр Карлович і нам подарує свій гарний музичний твір.
– Зазвичай у творчих людей уся сім’я «хворіє» цим. Олександр Карлович тут не виняток?
– Можна й так сказати. Він – дуже хороший сім’янин. Якщо з якихось причин не встигне щось доробити, то ініціативна й працьовита дружина Наталія Василівна завжди «прикриє». Обидва їх сини: Олександр та Ростислав – студенти Ужгородського музичного коледжу ім.. Дезидерія Задора. Його батько був відомим хормейстером кількох колективів. Мама зараз залишилась сама. До неї він частенько навідується та допомагає.
– Знаєте щось про хобі ювіляра?  
– Він полюбляє майструвати. Разом з дружиною звели власний будинок самотужки. Вміє добре мурувати, штукатурити, малювати… Бували випадки, коли телефонувала до них, а у відповідь чула, що зайнятий якоюсь ремонтною роботою вдома. Хоча вже усе наче зроблено, а Олександр Карлович частенько щось освіжає, реконструює тощо, бо це йому до душі. Також має вдома чудовий сад і є дуже гостинною людиною. Отже, нехай його ніколи не покидає міцне здоров’я, переслідує щастя та плідний творчий неспокій.

Розмовляв
Іван КОПОЛОВЕЦЬ  

Ваш отзыв

Ваш коментар