Версія для друку Версія для друку

БІЛКИ НАЙКРАЩІ… На цей раз у дитячому футболі

Від футболу просто шаленіють. Часто від його енергійності та ефектності перехоплює дух. Ця гра допомагає стати більш вправним, виховує волю до перемоги. Ні з чим не зрівняються бурхливі оплески на твою адресу за забитий гол, надійне утримання позицій на воротах, успішний прохід з м’ячем вперед. Чого варті вигуки, що ти найкращий…Всі ці емоції відомі як професійним футболістам, так і любителям.
Минулого тижня у футбольному світі району відбулась непересічна подія. Завершилися ігри першості району з футболу серед команд дитячо-юнацької футбольної ліги. На їх підсумки багато хто чекав з нетерпінням. Ігри проводилися у два кола. За звання кращого виявили бажання боротися п’ять команд. Це: юні футболісти Білок, Кушниці, Ільниці, Кам’янського та Іршави. Останні ж після першого кола вирішили знятися з розіграшу. Таким чином, боротьба уже точилася між чотирма командами. Кожна з них проявила неабиякий спортивний характер.
Хлопці не хотіли поступатися і впевнено та наполегливо віддавались грі. Бажання відчути смак перемоги брало верх. Злагоджені наступи, красиві і точні паси, варті уваги голи…Всього цього вистачало, але природно, що результат у футболістів різний. Чемпіоном стала команда Білок. «Срібло» взяли спортсмени Кам’янського. Третю сходинку посіли кушничани. Таким виявився підсумок змагань.
Звісно, результат у футболі залежить від здібностей та навичок кожного гравця, від злагодженості їх дій на полі. Неабиякий хист у цьому плані проявили юнаки з Білок – лідери цьогорічних змагань. До складу команди села входять такі футболісти: Михайло Дикий, Юрій Зовдун, Ілля Морзанич, Юрій Староста, Юрій Квак, Юрій Кудло, Олександр Бажів, Віталій Ластівка, Михайло Симканич, Юрій Федоричко, Артем Покрівчак, Петро Сочка, Богдан Зейкан, Віталій Гедзур, Петро Береш. Саме завдяки їм скарбниця спортивних перемог білківчан поповнилася.
Опікується цими юнаками добре знаний у футбольних колах Іван Іванович Староста. Він сповна віддається улюбленій справі. Закінчив Дрогобицький педагогічний університет. Уже років з двадцять займається футболом. Тренує хлопців три рази на тиждень на базі Іршавського районного центру позашкільної роботи. Дуже чітко бачить можливості кожного вихованця, розуміє, як ефективно комбінувати їх дії на полі і досягати висот. За словами Івана Івановича, важливо і правильно морально налаштовувати хлопців, дати їм шанс повірити у власні сили, піднімати їх дух.
Не дуже приємною особливістю цьогорічної дитячої футбольної ліги району є мала кількість команд. Та саме завдяки їм і можна говорити про першість району як таку. Раніше у цих змаганнях брали участь хлопці кількох вікових груп. Як то кажуть, є славне минуле. Та час не стоїть на місці – все змінюється, але не завжди у кращу сторону. У районі були дві дитячо-юнацькі спортивні школи, які, на жаль, закрили. Ці заклади завжди велику увагу приділяли футболу. Безперечно, це давало свої хороші плоди. На гідну заміну тих шкіл, здається, не спромоглися. Тому наразі про футбол доводиться говорити із сумом. Охочі ним займатись та тренери є, а от з організаційними умовами якось сутужно. Хочеться вірити, що зі створенням об’єднаних територіальних громад ситуація в цьому плані значно покращиться.

Іван КОПОЛОВЕЦЬ

Ваш отзыв

Ваш коментар