Версія для друку Версія для друку

БУДІВЕЛЬНА ГАЛУЗЬ МОВОЮ СТАТИСТИКИ

Одним із основних показників формування соціально-економічного розвитку району є будівництво.
Будівельними організаціями району протягом 2019 року проводиться нове будівництво, капітальні й поточні ремонти закладів культури, освіти, охорони здоров’я та інших об’єктів промислового та соціально-культурного призначення.
За січень – серпень поточного року будівельними підприємствами району обсяг виробленої будівельної продукції склав 45863 тис.грн. Маючи такі показники по обсягах виробленої будівельної продукції, наш район в загальнообласних показниках займає друге місце (4,4 %), поступившись лише Ужгородському району (17,3%).
У складних економічних умовах будівельні структури району, турбуються не тільки про бізнес показники, а і про громадський добробут, здійснюючи роботи, які забезпечують покращення благоустрою територій сільських громад та районного центру.
Нестача обігових коштів, незабезпеченість достатнього фінансування та значна конкуренція в будівельній галузі з боку фізичних осіб – підприємців, змушує діючі будівельні підприємства шукати обсяги робіт за межами району. Будівельні підприємства та організації району виконують різні спеціалізовані роботи в обласному центрі, Берегівському, Свалявському районах та в інших регіонах області.
Індикатором економічної стабільності і добробуту населення є інвестування коштів в індивідуальне житлове будівництво .
Протягом трьох останніх років спостерігається позитивна динаміка росту будівництва житла. Так, за І півріччя 2017 року було прийнято в експлуатацію 10233 кв.метрів загальної площі житла, за відповідний період 2018 – 11070 та за аналогічний період 2019 року – 20265 м. кв., що майже вдвічі більше у порівнянні з відповідним періодом 2017 року.
За обласними показниками наш район серед п’ятірки лідерів – четверте місце (8,4 відсотка). Більше лише в Тячівському (20,1), Ужгородському (15,0) та Виноградівському районах (9,0 відсотка).
Є надія , що створення ОТГ матиме позитивний вплив у всіх сферах: як економічній, так і соціальній, і кошти, отримані громадами, йтимуть на розвиток інфраструктури .  

Світлана Грига,
головний спеціаліст-економіст відділу статистики в Іршавському районі.

Ваш отзыв

Ваш коментар