Версія для друку Версія для друку

Богу – Богове…

Шановні читачі, передусім мої славні земляки ільничани. Хочу з вами поділитися , на мій погляд дуже важливими і високоморальними питаннями міжконфесійних відносин.
Стаття 35 Конституції України гарантує, цитую «Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію, або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність. Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави».
Ст.369-2 Кримінального Кодексу України «Зловживання впливом» передбачає кримінальну відповідальність за пропозиції або надання неправомірної вигоди, одержання неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення і т.д. Ст. 161 КК України (стор. 62-63) «Порушення рівноправності громадян від їх расової, національної належності, або релігійних переконань.
Умисні дії, спрямовані на розколювання … чи релігійної ворожнечі та нерівності … або образа почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями… пряме, чи не пряме обмеження прав… за ознаками релігійних переконань…
В селі Ільниця згідно з даними Міністерства юстиції України зареєстровано сім релігійних громад, серед яких дві православні – в Ільниці і Новоселиці, громада Свято-Михайлівського храму УГКЦ, громада Адвентистів Сьомого Дня, дві громади Християн Сьомого Суботнього Дня , і громада Церкви Євангелістських християн Баптистів. Надаю, як записано в реєстрі юстиції.
Варто додати трохи історії. Я ріс в Ільниці у важкі післявоєнні роки. Ходив у один клас із євреями, суботниками, іншими дітьми, батьки яких належали до різних громад віросповідання. Хочу, щоб мене правильно порозуміли, не виділяю і не надаю перевагу ні одній із релігійних конфесій. До всіх ставлюся із повагою до їхнього вибору. Вважав і вважаю, що це право кожного з нас. В Ільниці ніколи не виникало міжконфесійних чвар, ми в школі і після її закінчення дружили як із євреями, так і з суботниками, що до речі збереглося і до сьогоднішнього дня.
Слід згадати, що Ільницьким дослідним заводом МЗУ успішно керував Трикур Іван Юрійович. Колгоспом «Перше травня» – Іван Іванович Капітан – обидва суботники. Чимало для розвитку нашого населеного пункту зробили євреї Квінт, Шпріц, Кац, Сендер, Рознер та інші. Світла пам’ять тим, кого вже немає серед нас.
Шановні читачі. Міжконфесійних чвар в історії розвитку села Ільниці не було протягом десятків літ завдяки мудрості колишніх керівників села, керівників громад різних віросповідань. Але все це було в минулому, та на жаль після обрання п. Павлища В.В. сільським головою на минулих виборах, перевага останнім надається одній громаді, який пояснює це тим, що його обрали 500 суботників, його рідні та друзі, а інші громадяни села його мало цікавлять.
Такі неправомірні дії зі сторони п. Павлищі В.В. дають привід вважати себе приниженими шляхом порушення конституційних прав і гарантій членам релігійних громад православних церков, Української греко-католицької церкви та інших с. Ільниці, де проживає майже 10 тисяч громадян, більше семи тисяч виборців. Багатонаціональне село з великими традиціями не може терпіти такого горе-керівника, який випадково став головою. Думаю, що у правоохоронців буде підстава щодо порушення кримінальної справи проти Павлищі В.В. згідно вимог статті 161 Кримінального Кодексу України за порушення рівноправності громадян, за дії, спрямовані на розпалювання релігійної ворожнечі і ненависті серед жителів с.Ільниці.
П.Павлище В.В. за декілька років своєї «напруженої» горе-праці зумів заробити майже десять кримінальних проваджень, спровокував конфлікт і в присілку Новоселиця, де на висохлій річці Яловий хоче незаконно будувати дамбу замість мосту до обійстя 9 сімей, яких у період паводку вода відрізає від цивілізації.
Такою є ситуація з водогоном, де в черговий раз «закопано» 1,5 мільйона гривень державних коштів, фіктивні поточні ремонти доріг, незаконні дії щодо виділення 30 га землі під будівництво електростанції «Сонячні батареї», незаконне будівництво ряду споруд різних форм власності. Словом, кожен крок, кожен день роботи п. Павлищі В.В. межує з Кримінальним Кодексом України.
Шановні керівники правоохоронних органів, поліції і прокуратури, а також райдержадміністрації, якщо ви не в долі з Павлищем В.В., то будь-ласка реагуйте, а то можуть бути питання і до вас.

Іван Клим,
голова ГО «Боротьба з корупцією
в Закарпатській області».

Ваш отзыв

Ваш коментар