Версія для друку Версія для друку

Супертріатлон Iron Man в Іршаві – це реально

“Пропливи 3,86 км, проїдь на велосипеді 180 км та пробіжи – 42,195 км і пишайся цим все своє життя” – саме так звучить гасло найвідомішого в світі змагання з тріатлону Iron Man, змагання для найбільш тренованих та найбільш витривалих спортсменів світу.
У неділі, 15 вересня, вперше в історії спорту району іршавчани Василь Клевець та Денис Ізай успішно подолали половину цієї дистанції.
Забіг на 21 км розпочався о 10 ранку на іршавському стадіоні і тривав майже 2 години, після відбувся заплив на 2 км річкою Синявка, між Іршавою та Ільницею, у районі «Ільницького мосту», який тривав майже годину, і кульмінаційним був велосипедний заїзд на 90 км від місця запливу, дорогами Ільниці, Осою, Білок, Імстичова, Лукова, Приборжавського, Довгого, Броньки, Кушниці, аж до с. Керецьки Свалявського району і в зворотному напрямку через Дубрівку до Іршави, який зайняв трохи більше 4 годин.
Весь маршрут 1/2 «залізної дистанції» вони подолали приблизно за 7 годин.
Бігом займаюся більше 6 років, – говорить Денис Ізай, – та з певного моменту стало чогось не вистачати, тому вирішив у свої тренування додати ще велосипед та плавання, так плавно вийшов на заняття тріатлоном та супертріатлоном.
– Давно була думка започаткувати якийсь новий спортивний напрям, неапробований на просторах нашого району, – ділиться роздумами Василь Клевець. – Тому разом з Денисом почали шукати однодумців і влітку розпочали тренування у форматі 1/4 «залізної дистанції» (аналог олімпійського тріатлону – біг 10,5 км, заплив на 1000 м, та велосипедний заїзд на 45 км). Разом з Сергієм Коровським, Віталієм Ковачем, Михайлом Штефаньом, Юрієм Бундєвим та Іваном Кудреєм у липні здійснили першу успішну спробу, згодом наступну, до якої вже долучилася більша кількість учасників, і так поступово наважились на 1/2 дистанції. Головною метою вважаємо популяризацію спорту, фізичної культури та активного, здорового способу життя, та доведення на власному прикладі, що при достатній цілеспрямованості та вмотивованості, навіть в умовах обмеженого матеріально-технічного забезпечення та нерозвиненої інфраструктури в нашому районі, хоча б у літньо-осінній період можливе проведення подібних спортивних стартів і навіть змагань у форматі супертріатлону.
Спортсмена, який подолав весь Iron Man в світі тріатлону прийнято вважати «залізною людиною», той, хто пройшов половину дистанції – вважається напівзалізним, таким чином, зараз в Іршаві є щонайменше дві «напівзалізні» людини!

Василь БУЖОРА.

Ваш отзыв

Ваш коментар