Версія для друку Версія для друку

РЕЗЕРВІСТИ – СПРАВЖНІ ЧОЛОВІКИ, ЩИРІ ПАТРІОТИ

Військовий стрій незбагненним чином змінює людину. Плямисті обладунки і кашкет польовий надають знайомим обличчям своєрідний наліт мужності, суворості і неодмінно – певної відмінності від нас, цивільних. До війни на Сході України сучасні реалії дедалі більше віддаляли нас від армії. Їх, одягнутих у стрій, рідшало у загальній людській масі. І от цими днями на базі Центрального табору туристського активу учнів Українис. Осій, куди нас із відповідальним секретарем редакції Василем Шкірею привіз начальник відділу цивільного захисту Управління МАТМАДЖКГІЦЗ Іршавської райдержадміністрації,старшина запасу Василь Турянин. Так само – в камуфляжі. І, до речі, райдержадміністрація «делегувала» на ці військові збори сім своїх працівників. Але найбільш чисельне представництво має державне підприємство «Довжанське лісомисливське господарство» – дев’ять своїх спеціалістів: О.П. Шекеладзе – робітник на лісогосподарських роботах; майстри лісу – С.М.Вівсяник, В.В.Лева, І.В.Прокоп, І.І.Ледней, Ю.І.Цільо, В.В.Батрин – головний економіст, В.І.Шрам – головний інженер та І.І.Геда – заступник директора.

SONY DSC

Постові відкривають табірні ворота і ми проїжджаємо після перевірки перепусток на табірну територію. Перед штабом за столом нас зустрічають військовий комісар Іршавського військового комісаріату, начальник табірного збору 69-го Окремого батальйону територіальної оборони майор М.А.Красівов.
– Вперше в історії Збройних Сил України на території нашої області і оперативного командування «Захід» проводяться такі навчання, – вводить нас у курс справи Микола Анатолійович. – Територіальна оборона у сучасних війнах відіграє важливу роль у обороноздатності держави. У той час, коли бойові військові частини ведуть бойові дії на лінії зіткнення з противником, на решті території держави організовується та здійснюється територіальна оборона. Основні завдання, які ставляться перед її формуваннями – це підтримка правового режиму воєнного стану, охорона та захист державного кордону, забезпечення умов для надійного функціонування органів державної влади, органів військового управління, охорона та оборона важливих об’єктів і комунікацій. На ці 10-денні навчальні збори з резервістами та військовозобов’язаними задіяно 212 військовозобов’язаних, з яких 174 – жителі Іршавського району, інші – з Тячівського.
Далі спілкування з нами ведуть командир батальйону майор Олександр Стефаненко та начальник штабу В.О.Орищук.
У навчальних зборах беруть участь резервісти від рядового – до офіцерів: 60 солдатів, 108 – сержантів, інші – офіцери.
Командири батальйону відзначають злагодженість та сприяння органів місцевої влади, окремих господарюючих структур у проведенні зборів. Окрім уже згаданого табору, яким керує депутат Іршавської районної ради І.І.Матіко, М.А. Красівов веде мову про районну раду (голова В.А.Симканинець), райдержадміністрацію (голова О.В. Горін) депутати якої виділили для проведення навчань 200 тисяч гривень та Іршавська міська рада (голова ради ОТГ – С.С.Бобик) – 50 тисяч гривень.

SONY DSC

Спілкуючись із командуванням батальйону, побіжно відзначаємо доволі важливі елементи повсякденного життя резервістів. Поряд зі штабом стенд із серією фотографій, на яких зафіксовано будні і навчання військовиків.
– В ході зборів проведені заняття з одиночної підготовки та злагодження підрозділів, – коротко і чітко викладає комбат, – тактична, вогнева підготовки, тактико-спеціальна, інженерна, військово-медична підготовка, а також військова топографія та радіологічного, хімічного і біологічного захисту. Проведено практичне заняття вправ стрільби із стрілецької зброї АК-74, РПК-74, кулемета Дегтярьова, пістолета Макарова, приведення індивідуальної зброї до нормального бою та метання ручної наступальної гранати.
В’ячеслав Олександрович, розвиваючи тему практичних стрільб, говорить про вдячність командування батальйону ТзОВ «Берег-кабель» за надані комфортабельні автобуси для доставки особового складу батальйону на Мукачівську дільницю полігону, який у свою чергу виділило командування в/ч А1556 128-ої Окремої гірсько-піхотної дивізії.
Як резервісти так і командування батальйону позитивно зауважують на тих комфортних умовах проживання у таборі. По-особливому тепло відгукуються про солдатську кухню, де того дня смачний обід готували старший кухар Марина Юрочко разом із Вікторією Павлище, Марією Міклович і Марією Вензел.
Оперативна журналістська бригада мала можливість перевірити і порядок несення служби окремими підрозділами. Того дня охорону Осійської сільської ради та місцевого відділення пошти виконували воїни третої роти під командуванням молодшого лейтинанта В. В. Батрина.
***
У навчальних зборах 10-денний вишкіл проходив і заступник головного редактора районки І.І. Копопловець. Його розповідь про парамілітарні будні читайте у наступному номері нашого часопису.

Василь ШКІРЯ

Михайло ІСАК.

Ваш отзыв

Ваш коментар