Версія для друку Версія для друку

«МЕЛОДІЯ» СТАЛА НАРОДНОЮ

Душа радіє, коли наша культура розвивається і процвітає. Приємно було почути і звістку про те, що на нещодавньому засіданні колегії департаменту культури облдержадміністрації прийнято рішення про присвоєння хору працівників культури району «Мелодія» звання народного. Цей колектив створено сім років тому. Весь період його діяльності насичений цікавими подіями і багатий на здобутки.
Безперечно, в успіхи цього хору вніс свою вагому лепту кожен його учасник. Чимало зусиль доклала й енергійна керівниця колективу Оксана Сідор, котру переслідує творчий неспокій. Її родина як по батьковій, так і по маминій лініях щедра на таланти. Мама Оксани Іванівни 33 роки пропрацювала в сільському клубі Климовиці. Тому можна сказати, що майбутня хористка змалку купалася в розкошах мистецтва, тягнулася до співу. У школі розкривати свій творчий потенціал їй допомагали вчителі музики Ольга Семенівна та Василь Васильович Шелелі. Коли навчалась у Хустському культурно-освітньому училищі, то в напрямку диригування багато почерпнула у відомого педагога Володимира Ліхачевського (нині покійного). Згодом Оксана Іванівна вступила до Київського національного університету культури і мистецтв. Тут її своєю майстерністю заполонили провідні диригенти: заслужений діяч мистецтв України Василь Гайдук та заслужені працівники культури України Михайло Митровка й Наталія Петій-Потапчук, заслужений артист України Еміл Сокач. Нині ж вона трудиться у районному будинку культури у вокально-хоровому жанрі.
Ідея створити хор працівників культури району не виникла спонтанно. До того мисткиня вже керувала народним хором ветеранів. Про це знали й аналізували клубні, бібліотечні, музейні працівники, художники, викладачі дитячих шкіл мистецтв… Враховуючи свій потенціал, теж захотіли створити подібний творчий колектив. Із такою пропозицією неодноразово підходили до Оксани Сідор. Ствердну відповідь вона дала не одразу, бо спочатку дещо вагалася, чи їй це під силу, адже всі ці люди є професіоналами. Та то був всього лише природний страх перед невідомим, який після кількох розмов з колегами безслідно зник. Створенню хору неабияк посприяв тодішній голова районної ради Станіслав Сухан, за що йому велика вдячність.
Зрозуміло, що будь-який колектив без сценічних костюмів, як без рук. Але на це практично не виділяють коштів. Все ж тішить те, що маємо таких активних земляків, як Юрій Федорович Глеба, котрий вболіває за розвиток мистецтва. Будучи начальником управління культури ОДА, домігся того, аби через відповідну обласну програму спрямували гроші для хору «Мелодія» на пошиття сценічних костюмів. Саме завдяки йому колектив має згадане ошатне «обмундирування».
За час діяльності хор виступав на різноманітних районних та обласних заходах. Зокрема, брали участь в обласних дійствах: святі «Лемківська ватра» на Великоберезнянщині, фестивалі «Червене вино» в Мукачеві, конкурсі стрілецької пісні «Красне поле» в Хусті, на якому стали лауреатами. Здійснили хористи поїздку в м. Сніна, що у Словаччині, де демонстрували свої вміння на Міжнародному фестивалі духовної пісні. Неодноразово давали вони концерти у багатьох санаторіях області. Мали можливість працівники культури дарувати свій спів шанувальникам і на різних районних заходах. На запрошення журналістки Ростислави Джумурат були гостями кількох програм на обласному телеканалі «Тиса».
За словами Оксани Сідор, вона дуже любить учасників хору і безмежно цінує їхню працю. Кожен з них віддається справі сповна, дбає про розширення горизонтів хорового мистецтва. Мають багатогранний репертуар. Виконують духовні пісні, авторські твори, обробки самодіяльних композиторів Іршавщини, Закарпаття, класичні твори, уривки з опер. Приємно, що їх старання оцінили, і хор отримав звання народного. На думку жінки, це означає, що вищі мистецькі кола зробили їм такий подарунок за високу художню та виконавську майстерність. Таке визнання дає серйозний поштовх для подальшого самовдосконалення. На слова вдячності заслуговує кожен учасник хору, особливо Олександр Голіба як ще хормейстер та хороший порадник. Не обходилися свого часу без професіоналізму концертмейстерів Стелли Керечанин та Ігоря Старости. Неодноразово виручав й Олександр Рацин.
Оксана Іванівна з приємністю згадує їх невеличкий ювілей – 5-річчя з дня створення. Тоді, звісно, їх вітали музична інтелігенція та керівництво району. Великі слова вдячності варто адресувати начальниці відділу культури та туризму РДА Олені Ісак, яка у своєму виступі високо оцінила роботу хору й зазначила, що колектив запросто може претендувати на звання і запропонувала готуватися до цього. І де було потрібно, вона завжди підставляє своє плече допомоги. Відчував колектив й підтримку керівництва району. Без їхньої уваги не відбулося б багато творчих концертних виїздів. До речі, з нагоди 5-річчя хору було знято фільм «Лети, наша пісне», режисером-постановником якого є Іван Котубей.
Дається взнаки і те, що керівниця хору свого часу була учасницею фольклорного ансамблю «Іршава» (кер. Надія Гудь), а нині входить до складу «Іршавської родини» (кер. Олена Йонаш). Виступи із цими колективами додали впевненості в собі. Нині їй цікаво б почути думку стосовно своєї роботи Карла Голіби, якого, на жаль, уже нема з нами. На щастя, є чудова нагода отримати професійні коментарі від заслужених працівників культури України Юрія Ломаги, Надії Гудь, а також Івана Кертиса.
Наразі хор працівників культури району «Мелодія» має чимало творчих планів.
Іван КОПОЛОВЕЦЬ

Ваш отзыв

Ваш коментар