Версія для друку Версія для друку

любителі походів, наметів, нових вражень

Кожного року, в кінці вересня, всі любителі походів, наметів, нових вражень, непосидючі шукачі пригод відмічають Всесвітній День туризму.
Турист – це людина, яка прагне до знань, яка любить подорожувати, дізнаватися нове.
І все це про нас, юних туристів Іршавщини.
Напередодні свята робимо невеличкий підсумок своєї туристсько-краєзнавчої діяльності за минулий навчальний рік та будуємо плани на наступний рік. Зроблено чимало. Але завжди є до чого прагнути.
Вся робота туристсько-краєзнавчого відділу Іршавського районного центру позашкільної роботи (директор І.І.Терпай) спрямована на пропаганду активного способу життя, розширення кругозору дітей, виховання моральних та вольових якостей молодого покоління, розвиток пошукової і дослідницької діяльності, удосконалення фізичних навичок гуртківців, виховання патріотичних цінностей, активне пізнання рідного краю через походи та екскурсії.
Протягом навчального року ми проводили різноманітні заходи як районного так і обласного рівня. Наші гуртківці були та є активними учасниками всіх змагань, зльотів, експедицій, походів.
Традиційними для нас стали проведення Днів туризму у школах району. Це є ефективна та вдала форма популяризації туристсько-краєзнавчої роботи, і з кожним роком все більше шкіл долучаються до проведення таких днів.
Уже майже 15 років поспіль ми проводимо першість по туризму серед гуртківців – «Кубок Іршавщини». У 2018-2019 навчальних роках у цих масових спортивних заходах було задіяно більше 1200 дітей, вихованців туристсько-краєзнавчих гуртків. І це показник того, що робота наша ведеться на високому рівні.
Наш, так званий, туристичний календар змагань розпочинається у вересні спортивним орієнтуванням присвяченим Всесвітньому Дню туризму .
– жовтень: традиційний триденний Зліт юних туристів Іршавщини.
– листопад: змагання з туристичного багатоборства, де гуртківці показують свої навички та вміння в укладанні рюкзака для походу, розпалюванні вогнища, розкладанні намету. .
– грудень: змагання із в’язки туристичних вузлів, які ми проводимо кожен раз у іншій школі. Це і змагання, і знайомство з географією нашого району, історією та традиціями села, де розташована школа. Змагання зі спортивного орієнтування на «Кубок Діда Мороза».
-січень: змагання з техніки пішохідного туризму (ТПТ) у закритих приміщеннях (зал адмінбудинку райЦПР);
-лютий: конкурс туристичної фотографії;
– березень: традиційні районні змагання зі спортивного орієнтування;
– квітень: змагання з велосипедного туризму;
– травень: змагання з ТПТ, які ми уже декілька років підряд проводимо на базі спеціальних класів Ільницької школи-інтернат с.Імстичево.
Особлива увага приділяється національно-патріотичному вихованню. 16 травня нами проведено, напевно, наймасовіший захід у районі – перший (районний) етап Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), у якому прийняли участь 42 рої. (28 роїв молодшої вікової групи (джури) та14 роїв старшої (молоді козаки)), а це більше як 400 дітей.
На протязі всього навчального року наші вихованці разом із своїми керівниками приймають участь у обласних Чемпіонатах зі спортивного орієнтування: «Кубок Саса», «Кубок Дружби», «Кубок Святого Миколая», зимовий чемпіонат Закарпатської області зі спортивного орієнтування, „Закарпатська весна” на яких завойовують призові місця, виконують спортивні розряди.
Ми гордимося досягненнями не тільки своїх вихованців, але і їх наставників. У нашому відділі працюють чотири Кандидати у майстри спорту: О.Д.Осійський, І.І.Жідов, М.І.Юхимчук, Е.В. Щока. Нашим гуртківцям є з кого брати приклад і на кого рівнятися!
На протязі 2018-2019 навчальних років туристсько-краєзнавчим відділом було здійснено більше 60 екскурсій та походів, у яких було задіяно близько 650 гуртківців.
Навчальний рік для юних туристів Іршавщини завершився оздоровчою еколого-краєзнавчою експедицією «Іршавські мандри», де діти мали змогу відпочити у наметовому таборі, відвідати гідрологічну пам’ятку природи – Липовецьке озеро, Карпатський Біосферний заповідник, Музей гір, географічний центр Єропи – с.Ділове, здійснити сходження на найвищу вершину Українських Карпат – г. Говерла.
Туристсько-краєзнавча робота у нашому центрі проводиться на належному рівні, вона є результативною, сприяє формуванню і розвитку дитячого туризму у районі, є тією сходинкою, з якої і починається любов до активного життя. Туризм – це рух, а рух це життя, тому цей спосіб захоплення є не аби який корисний для наших вихованців. Мабуть жодне інше заняття не дає такої можливості розвивати стільки освітніх компетентностей, як туризм.
Ми вітаємо всіх туристів зі святом, бажаємо творчої наснаги у пізнанні світу, пройти ще не пройденими стежками та підкорювати нові для себе вершини.
Зі святом, туристи!

Ольга Боднар,
завідувач туристсько-краєзнавчого відділу Іршавського райЦПР.

Ваш отзыв

Ваш коментар