Версія для друку Версія для друку

Хто хоче – шукає можливості, хто не хоче – шукає причини

Якби кожен щоденно користувався цією мудрістю Сократа, без остраху приймав рішення і діяв без меркантильних інтересів, тоді не було б часу сидіти, склавши руки, і чекати, що завтра хтось вирішить його проблеми.
Уся територія України придатна для розвитку систем теплопостачання з використанням сонячної енергії. Найперспективнішими регіонами країни для розвитку сонячної енергетики є Кримський півострів, степова Україна та Закарпаття.
2010 року в Україні не було жодної великої сонячної електростанції, 2011-го в країні вже працювали батареї потужністю 67,55 МВт, в Криму було збудовано найбільший сонячний парк Європи та світу. За короткий час Україні вдалося зробити стрибок і вийти в перші ряди за темпами розвитку фотовольтаїки.
В Україні існують достатньо сприятливі умови для використання сонячної енергії. Річний технічно досяжний енергетичний потенціал сонячної енергії в Україні еквівалентний 6 млн. т у. п., його використання дозволило б замінити біля 5 млрд. м3 природного газу.
Закарпаття, як регіон з напрямком розвитку оздоровчих санаторіїв і туризму потребує чимало екологічно чистих енергетичних ресурсів.
Ця тема хвилює і мешканців Ільниці. Ведуться переговори з інвесторами, обговорення і розяснення серед населення, вивчається доцільність і перспективність.
Нещодавно група ільничан, до якої входили Віктор Симканинець, Василь Павлище, Юрій Химинець, Василь Сенина, Євген Трикур, Іван Сочка, Василь Ловска відвідали новозбудовану сонячну електростанцію (СЕС) в с. Теребля, що на Тячівщині. Площа земельної ділянки під сонячні колектори і трансформатори займає 20 га, потужність – 10 МВт. Обслуговують СЕС всього 13 місцевих робітників. Це – технологічно досконале, європейське, екологічночисте підприємство. (Чистий щорічний) дохід до бюджету села тільки за аренду землі надходить 457 тис. гривень.
Як сказав сільський голова с. Теребля, Руслан Янчій – «Мав би можливість, то виділив би ще хоч 30 га землі для подібного проекту. Це було б правильне і перспективне рішення для всього села, односельців і країни зокрема.
– Паралельно питання про розміщення СЕС розглядалося у с. Буштино. Та людський фактор, неузгодженість односельчан та місцевих депутатів, за яке зараз дуже шкодують, відштовхнули інвесторів, – продовжує голова села. – А для нашого невеликого села де нема підприємств, перспективної інфраструктури, кожна копійка дорога.
Руслан Миколайович також розповідав про неоднозначне розуміння і трактування ідеї побудови СЕС в їхньому селі. «Доброзичливими» ділками серед односельців розповсюджувались фантастичні плітки про забруднення екології, магнітні і радіаційні фони, інколи до маразматичних міфів та наводив цілу низку цифр, що сприяють розвитку села, розповів про умови договору, про постійну співпрацю з інвестором на взаємовигідних умовах, які зараз мають повну підтримку односельчан. Проводиться ремонт дитсадків, школи. Інвестори допомагають у ремонті електромережі, освітленні вулиць, асфальтують дороги, допомагають при проведені свят у селі.

Василь ДРУГІВ.

Ваш отзыв

Ваш коментар