Версія для друку Версія для друку

Перепис населення буде проводитися із використанням інноваційних технологій

Починаючи з квітня цього року, на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 09 квітня 2008 року № 581- р «Про проведення у 2020 році Веукраїнського перепису населення» (зі змінами), листа Держстату від 15.04.2019 № 10.1-16/141-19 «Про підготовчі роботи до Всеукраїнського перепису населення» (далі – ВПН-2020), відділом статистики у Іршавському районі розпочато комплекс підготовчих робіт до ВПН – 2020.
Наша розмова із начальником відділу статистики в Іршавському районі Вірою Іванівною Сироваткіною.
– Віро Іванівно! Почнемо з актуального питання сьогодення – підготовчих робіт до Всеукраїнського перепису населення. Які саме роботи проводяться?
– Упродовж року на районному рівні необхідно виконати такі підготовчі роботи :
– уточнення переліків та меж міських та сільських населених пунктів, упорядкування в них назв вулиць, провулків, площ, номерів кварталів, будинків і квартир тощо;
– актуалізацію картографічного матеріалу.
Житлове господарство району, як і в цілому по країні, а відповідно і його адресація, останнім часом зазнають постійних змін внаслідок реконструкції раніше забудованих територій, знесення старих та будівництва нових будинків.
На виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного(нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» у містах та селах були перейменовані вулиці, площі та інші елементи вулично-дорожньої мережі. У зв’язку з цим, і з метою забезпечення своєчасного та якісного проведення робіт з упорядкування назв вулиць і нумерації будинків працівниками відділу статистики в Іршавському районі впродовж травня-вересня поточного року перевірено наявність покажчиків вулиць та номерних знаків на будинках міста Іршава і направлено листи органам місцевого самоврядування для усунення наявних недоліків.
– Такі ж роботи було проведене декілька років тому. Як буде проводитись перепис і чи буде він здійснений?
– Після прийняття КМУ нормативно-правового акту щодо організації та проведення ВПН буде розроблений і прийнятий Календарний план робіт на 2019-2020 роки з підготовки і проведення ВПН, який повинен затверджуватися Мінекономрозвитку (стаття 7 ЗУ «Про Всеукраїнський перепис населення»).
Хочу наголосити, що відповідно до Розпорядження КМУ від 18.07.2018 №504-р «Про проведення пробного перепису населення» працівниками державної служби статистики у грудні 2019 року в Оболонському районі м. Києва та Бородянському районі Київської області буде проведено пробний перепис населення з використанням інноваційних технологій збирання даних.
– В чому полягають ці інновації?
– Їх суть у способі проведення опитування. Воно проводитиметься в декілька етапів із застосуванням програмно-технічних засобів. Простими словами, всі хто має сучасні засоби зв’язку, Інтернет, цифрові електронні підписи зможуть відповісти на запитання анкети самі і подати анкети членів своєї сім’ї. Для тих громадян, які не мають таких засобів буде проведено усне опитування з занесенням даних на планшети. Такі опитування буде проводити тимчасовий переписний персонал. Пробний перепис населення покаже як спрацюють такі новації і за його результатами будуть прийняті відповідні рішення.
– Що саме буде включено в анкети опитування вже відомо?
– Так, наказом Державної служби статистики України затверджено Програму пробного перепису населення у 2019 році. Вона передбачає анкету з 14 питань з підпунктами, зокрема, це відомості про саму особу – її стать, вік, сімейний стан, освіту а також родинні стосунки, зайнятість, місце проживання, житлові умови, землекористування, тощо. Адже значимість перепису і полягає в тому, щоб уточнити кількість населення, його якісний склад та розміщення по території країни. Дані, отримані в результаті перепису населення, є базою для планування розвитку та фінансування соціальної сфери й інфраструктури, для цілей бюджетної політики як на національному, так і регіональному рівні.
– Щодо статистичних видань. Вони готуються тільки Головним управлінням чи і районний відділ теж має свої видання?
– Зважаючи на те, що майже вся зведена інформація обробляється у Головному управлінні статистики, всі видання формуються там. На відділ статистики в основному припадає тільки збір всієї інформації і забезпечення її повноти і достовірності. Однак при наявності користувачів, яким необхідна певна інформація, у відділі статистики готуються такі показники. Головним управлінням статистики у Закарпатській області видано статистичний щорічник «Закарпаття’2018».
Видання містить широкий спектр статистичних показників, які характеризують рівень розвитку економіки та соціальної сфери, зокрема промисловості, сільського, лісового господарства, інвестиційної, зовнішньоекономічної та будівельної діяльності, транспорту і зв’язку, використання енергетичних та матеріальних ресурсів, торгівлі, сфери послуг. Подано інформацію про макроекономічні показники, санаторно-оздоровчу сферу і туризм, малий бізнес, освіту, культуру, науку та інформатику, медичне обслуговування, соціальний захист населення, криміногенну ситуацію в області. Приведено порівняння з даними по областях Західного регіону та загальнодержавними показниками.
Показники сформовано за видами економічної діяльності в розрізі міст і районів області. Кожен розділ містить методологічні пояснення та визначення економічних термінів. Реалізується він тільки на платній основі за договірною ціною, як і інші статистичні видання – буклети, бюлетні, збірники.

Розмовляв Василь Шкіря

Ваш отзыв

Ваш коментар