Версія для друку Версія для друку

БУДЬМО СВІДОМИМИ – СТАНЕМО МУДРИМИ

Необережне поводження людиною з вогнем у лісі нерідко може завершитися справжньою трагедією. Доволі часто причиною лісових пожеж є антропогенний вплив на довкілля: спалювання сухої трави, кинутий недбало недопалок, не загашене багаття.
Саме тепер, коли пожежонебезпечний період в активній стадії, людям слід пам’ятати та дотримуватись правил пожежної безпеки під час відпочинку в лісі. Враховуючи всі ці та інші фактори і зважаючи на довгот тривалий період спекотної погоди, працівники ДП «Довжанське ЛМГ» ведуть активну роботу по готовності та підтриманню пожежного інвентаря і всіх наявних засобів гасіння в належному стані. Більше деталей у короткій розмові інженером з лісокористування лісомисливського господарства Василем Трикуром.
— Василю Васильовичу, як і будь-яка робота, ця, мабуть, також починається із навчання?
— Безперечно. На державному підприємстві «Довжанське лісомисливське господарство» проведено навчання із відповідальними працівниками. В комплекс підготовки входить як теоретична частина, так і практичні заняття. На високому методичному рівні їх проводить інженер по охороні праці держпідприємства Павло Іванович Поковба. В цьому році всіма формами навчання в господарстві було охоплено 48 працівників різних професій. Діють добровільні пожежні дружини та забезпечено їх засобами гасіння.
— Якщо можна, зупинимося детальніше на матеріальній частині.
— Окрім ручного інвентаря, підрозділи нашого підприємства укомплектовані п’ятьма пожежними модулями, кожен з яких складається з мотопомпи, пожежних рукавів та трьох ємностей для води місткістю тисячу літрів.
Перші два модулі були придбані для двох лісництв – Великодільського і Річанського. Мобільні групи лісівників маючи на озброєнні такий потужний матеріальний ресурс завжди готові в критично граничні строки реагувати на надзвичайні ситуації в лісових масивах, що знаходяться під державною охороною.
Так само для оперативного реагування державним підприємством «Довжанське лісомисливське господарство» придбано і активно задіяно в повсякденній роботі сучасне обладнання, зокрема мова йде про квадрокоптер.
— Василю Васильовичу, техніка без людини …
— Я зрозумів. Ми вже говорили про навчання наших працівників та добровільні формування громадян, готових боротися з можливими лісовими пожежами, основу яких складають лісівники.
Всіма можливими засобами ми проводимо інформування населення про небезпеку лісових пожеж, можливі критичні наслідки як для окремих громадян, так і для населених пунктів, сільських громад
— Профілактика звичайно важлива, однак і без застосування більш дієвих інструментів видно не можна обійтися?
— Людський фактор ніколи і ніяк не можна скидати із важелів. Звичайно, упереджуючи заходи важливі і дають певний ефект, водночас покладатися лише на них, — значить виявитися в реальності безпечно злочинним. Тому функціонально наші працівники щонайперше спрямовані на призупинення порушень правил пожежної безпеки у лісі. Таким чином з початку року працівниками лісової охорони ДП «Довжанське лісомисливське господарство» складено 6 протоколів – п’ять із яких на території Білківського лісництва, 1 – Довжанського. Для порівняння варто додати, що якщо за минулий, 2018-ий рік у Довжанському лісництві склали протоколи про порушення пожежної безпеки, то, як бачимо, цей метод доволі дієвий.
— Василю Васильовичу, дієвий то дієвий, але наскільки гострий загальновідомо, що різні фактори по-різному впливають на кожного із нас, кому-небудь достатньо зауваження, для декого слід періодично втовкмачувати прописні істини, а є й такі, хто без фінансової різки не хоче розуміти прописні істини.
— Так воно і є. Отож, законодавець і дав нам у руки доволі ефективний інструмент – накладання фінансових санкцій у вигляді штрафів.
«Порушення правил пожежної безпеки несе загрозу навколишньому середовищу і становить небезпеку для життя людей і тварин. Статтею 245 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків вогнем чи іншим загально-небезпечним способом. Винні особи караються штрафом від 5 100 грн до 8 500 грн або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк. Такі ж дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші наслідки, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років”.
Зазначається, що порушення правил пожежної безпеки несе за собою також адміністративну відповідальність. Так, за порушення вимог пожежної безпеки в лісах передбачено накладання штрафу на громадян від 85 грн до 255 грн і на посадових осіб – від 255 грн до 850 грн. Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, карається накладенням штрафу на громадян у розмірі від 255 грн до 850 грн і на посадових осіб – від 595 грн до 1 020 грн.
— Не хотілося б завершувати таку тему на фінансово гарячій ноті. Що скажете?
— Тільки одне – будемо всі свідомими –і станемо мудрими. Бо не потерпатимемо від вогню і штрафів.

Діалог вів Михайло ІСАК

Ваш отзыв

Ваш коментар