Версія для друку Версія для друку

АМБРОЗІЯ У НАШОМУ ЖИТТІ

Амброзія, як і ряд інших рослин, які можуть нашкодити нашому здоров’ю, викликаючи алергічні реакції – рослина надзвичайно родюча. Може відтворюватися до мільярда зерен пилку і поширюється на великі відстані. Амброзія потрапила до нас із Північної Америки.
Основний негативний вплив амброзії на слизову оболонку і шкіру людини пилок амброзії у період цвітіння у людей викликає захворювання верхніх дихальних шляхів, опухають слизові оболонки верхніх дихальних шляхів та очей, з’являється нежить і сльозотеча, чхання, підвищується температура, розвивається астма. Ефективних ліків проти цього захворювання поки що не існує.
Насіння амброзії зберігає здатність проростання до 40 років.
Боротьба з амброзією – це викошування і спалювання бур’яну, а краще – вимикати рослини з корінням і тоді спалювати.
Шановні ільничани, причиною підготовки цієї статті стала пригода, в результаті якої я і мої неповнолітні онуки стали жертвою боротьби з амброзією.
Напередодні Дня шахтаря, яке ільничани традиційно святкують з початку функціонування в Ільниці шахт по видобутку бурого вугілля і яке відзначається в останню неділю серпня, я поїхав на ільницьке кладовище «Грядка», де поховані мої батьки і дві рідні сестри та інші родичі, аби з їх нащадками вшанувати їх світлу пам’ять.
На кладовищі я був неприємно вражений, що абсолютна більшість могил та проходи між ними заросли амброзією заввишки до двох метрів, що практично унеможливлює доступ жителів села до могил предків без косарки. Що ми і зробили з онуками. Але в результаті всім нам довелося звертатися за допомогою до сімейного лікаря.
Того ж дня, щоб отримати відповідні процедури, поїхав у Ільницьку АЗ ПСМ і по дорозі звернув увагу, що територія ДНЗ « Заводський» буквально «потопає» у тій шкідливій і не меншій розміром рослинності. Така сама картина довкола Ільницького медичного закладу та прилеглої території до Будинку культури «Шахтар», спортивного ліцею та школи-інтернату, стадіону «Шахтар», узбіччя доріг, вулиць села Ільниця та приватних помешкань і навіть у дворі Ільницької сільської ради. Вище наведене є свідченням злочинної бездіяльності місцевої влади, очолюваної В.В.Павлищем, за першу каденцію якого екологічна ситуація в селі погіршилася. В цьому є вина і відходящої районної влади в особі О.В.Горіна, який залишає після себе негативний слід, тому що подібна ситуація і в інших населених пунктах району.
Враховуючи актуальність даного питання, я з представниками преси і депутатами Ільницької сільської ради об’їхали більшу частину вулиць с. Ільниця, в тому числі і вулицю Борканюка, де мешкає пан В.В.Павлище, і були здивовані тим, що сільський голова кожен день їздить на роботу і чомусь не бачить амброзії навіть поруч з власним помешканням спокійно росте отрута, яка отруює наших дітей. Видно, п.Павлищу це не турбує, його важко застати в робочому кабінеті, подейкують, що він часто в робочий час перебуває на кордоні Угорщини з тещою і дружиною – «бореться» з контрабандою.
Мене також дивує позиція більшості депутатів Ільницької сільської ради, які терплять такого горе-керівника, як В.В. Павлище, проти якого порушено низку кримінальних проваджень за фактами зловживання владою, крадіжками (розкраданням) бюджетних коштів і їх нецільового використання, а недовіри йому не висловили до цього часу.
Думаю, що ільничанам є нагода задуматися, за кого їм віддати свій голос на наступних виборах, які відбудуться у 2020-ому році. Є багато громадян, які, обіймаючи таку відповідальну посаду як сільський голова, могли б принести більше користі всім нам і майбутньому поколінню.
Винні в тому і правоохоронні органи, прокуратура, поліція і суд, що пан В.В. Павлище і досі перебуває на займаній посаді. На їх розгляд мною, а також активістами села Ільниця за останні роки направлено багато звернень щодо зловживання на посаді своїм службовим становищем голови села. І якби вони відповідно реагували, а районний Іршавський суд розглядає кримінальну справу проти В.В.Павлищі протягом більше як 2-х років, а рішення й досі немає. Думаю, що звернення до вищої кваліфікаційної комісії України прискорить прийняття законного рішення. Так що до зустрічі в суді, шановний Василю Васильовичу!
З повагою до жителів села Ільниця і надією на кращі часи.
Іван КЛИМ,
голова громадської організації боротьби з корупцією Закарпатської області

Ваш отзыв

Ваш коментар