Версія для друку Версія для друку

Патріотизм, народжений прапором!

День незалежності вважають святом народження країни. Та чи стало 24 серпня пам’ятним для наших земляків, це все-таки залишається спірним моментом. Якось важко сказати, що у нас сформувались певні традиції відзначення цієї вікопомної дати. А вона, до речі, – альфа і омега усіх державних свят. Натомість багато хто сприймає цю дату без якогось особливого взаємозв’язку з епохальністю. Тому доволі часто 24 серпня доводиться чути: «Вітаю тебе з Днем незалежаності!» зі своєрідною тональністю. Вочевидь, це треба розуміти так, що той вихідний день – чудова нагода плідно попрацювати над вирішенням домашніх справ. Задаймо собі запитання: не уподібнюємося ми до тих радянських людей, які на першотравневі свята ішли на город садити картоплю? То чи варто після цього дивуватися, що у нас в День незалежності вивішують так мало прапорів?! Але приємно, що такі свідомі сміливці є. І деякі з них живуть у присілку Телятинець Білок, по вулиці І. Франка.
Денис Биба з гордістю каже, що вже 17 років у визначні державні свята вивішує на власному обійсті прапор. Вважає, що рідну країну потрібно любити, а патріотизм пропагувати. Якщо кожен на своєму місці робитиме цю таку потрібну справу, то загрози територіальній цілісності не виникатиме. Що таке нація, мова, любов до Батьківщини, він усвідомив під час навчання у вищому навчальному закладі. З 1974 по 1979 роки Денис Васильович гриз граніт науки у Львівському сільськогосподарському інституті в Дублянах. Йому ще й досі пригадуються просвітницькі виступи активістів Української гельсінської групи на проспекті Свободи, на алеї завдовжки 300 метрів, яку в народі називають «стометрівкою».
Цікаво, що Денис Биба, котрий має у серці любов до України, понад 35 років пропрацював у місцевому колгоспі. Левову частку з них був завідувачем відділу теплиць та городництва. Відтак трудився інженером по експлуатації у тракторному гаражі та механіком в автопарку. Нині теж не сидить без діла. Має три гектари землі, більша частина якої засіяна пшеницею та кукурудзою. На решті земельної ділянки садить городину. Якась її частина просто «відпочиває». Тримає він і корову та свині. Попри зайнятість та домашні клопоти, завжди знаходить можливість поспілкуватися зі знайомими на улюблені патріотичні теми.
Захоплюється патріотичною ідеєю також і Петро Бердар – недалекий сусід Д. Биби. Чоловік цікавиться історією січовиків. Він одружився із жінкою, котра є дочкою Юрія Дірея – одного з активістів сільського осередку товариства «Просвіта». Будинок цього білківчанина частенько слугував за місце зібрання громадсько-культурних діячів та охочих пізнавати українську історію й культуру. На думку Петра Ілліча, він просто певним чином зобов’язаний продовжувати славні традиції тестя. Підтвердженням цьому є те, що вже третій рік у державні свята у дворі вивішує національний прапор.
Марія Юріївна з іскоркою в очах розповідає, що сама шила стяг, добре пригадує розповіді батька про те, що у них вдома частенько збиралася молодь. Вивчали творчість українських письменників, зокрема читали «Кобзар» Шевченка, інсценізували «Наталку Полтавку» Івана Котляревського, турбувалися про діяльність духового оркестру. За словами жінки, найбільше батько любив співати «Реве та стогне Дніпр широкий». До слова, свого часу ворота вони фарбували в синьо-жовтий колір. Також мали доволі велику бібліотеку. На жаль, за часів Карпатської України, коли прийшли жандарми, багато книжок довелося закопати на сусідній вулиці Лесі Українки. Зрозуміло, що ці книги зазнали фатальних пошкоджень.
Мабуть, наївно думати, що ці білківчани, піднявши прапор, зробили якийсь грандіозний прорив. Однак їх можна вважати одними з тих небагатьох, хто у такий спосіб пропагує державну ідею та символіку, нашу історію й культуру, певною мірою пробуджує національну свідом

SONY DSC

ість…

SONY DSC

Ваш отзыв

Ваш коментар