Версія для друку Версія для друку

На крилах довгожданної мрії

На щастя, ми маємо те, про що наші предки мріяли і щиро вірили, що колись воно так буде. Де-юре ми живемо у незалежній країні. Хоча де-факто це не завжди відповідає дійсності, але чим більше українців матиме у серці любов до батьківщини, тим успішнішим буде шлях до реальної незалежності. А державні свята мали би лише стимулювати цей процес.
Минулого тижня з нагоди Дня Державного Прапора та Дня незалежності України на центральній площі Іршави зібралися керівники району, міста, працівники установ соціальної сфери, представники громадських організацій, аби урочисто відзначити ці свята. Почесне право підняти національний стяг надали ветерану Народного Руху України Ярославу Гудю та учаснику АТО Сергію Бугайцову.
Коли лунав гімн України, напевно, кожен з присутніх згадував про свій досвід патріотизму і, можливо, побіжно аналізував підґрунтя для цього почуття. Після цього вшанували хвилиною мовчання усіх тих, хто поліг за незалежність та свободу нашої країни. Керівники району та міста поклали квіти до підніжжя пам’ятника борцям за свободу й незалежність України, героям Небесної Сотні та загиблим в АТО. З вітальним словом виступили голова райдержадміністрації Олександр Горін, голова райради Віктор Симканинець, голова Іршавської ОТГ Степан Бобик та ветеран Народного Руху України Ярослав Гудь. Відтак районні посадовці виконали приємну місію – вручили жителям нашого краю нагороди.
Найвищу спільну відзнаку райради та райдержадміністрації – нагрудний знак «За розвиток Іршавського району» отримали наступні краяни: начальник відділу охорони здоров’я РДА Сергій Караслай, депутат райради Василь Поляк, ветерани освіти району Марія Косик й Марія Шмоцер, ветерани Народного Руху України Олександр Чорба та Василь Кополовець, ветеран споживчої кооперації району Марта Ханас, засновник ТзОВ «К’Лен» Михайло Лендєл, керівник ТзОВ «Санаторій «Боржава» Олег Уваров.
Грамотами обласної ради нагороджено начальника районного відділу управління ДСНС України в Закарпатській області Івана Мошколу, депутата райради Василя Балогу. Подяку обласної ради оголосили вчительці біології та хімії Великораковецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Вікторії Поштак.
Близько двадцятьом жителям Іршавщини вручили спільні грамоти райдержадміністрації та райради. Серед них – медики, учасники бойових дій в Афганістані та АТО, юні спортсмени, держслужбовці, члени громадських організацій, ветерани Народного Руху України, підприємці.
Під керівництвом директора районного центру позашкільної роботи Івана Терпая з нагоди свят було організовано велопробіг, учасники якого поклали квіти до пам’ятного хреста борцям за волю України, а також до пам’ятного знаку січовикам в урочищі Семихатки, що у Білках.
Не обійшлося без ноток ліризму. Іванна Воробканич прочитала вірш «Моя Україна». Катерина Сапожнік заспівала пісню на патріотичну тематику.
До речі, з нагоди свят участь в урочистостях взяли активісти молодшої вікової групи Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), що проводиться з метою виховання почуття власної гідності, формування соціальної активності та національної самосвідомості учнів. На той час на базі Центрального туристського активу учнів України в Осої якраз і проходив збір згаданих хлопчиків та дівчаток. Учасниками збору були переможці чи призери конкурсу звітів роїв, проведеного Українським державним центром національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді. Майбутні джури представляли 16 областей країни. Від господарів заходу участь у зборі взяв рій «Маківки» Ільницької ЗОШ І-ІІІ ступенів. На завершення урочистого зібрання хлопчики та дівчатка виконали твір «Зродились ми великої години». Від керівництва району вони отримали солодощі.
Свій ефект давало і те, що ведуча заходу Марина Максим намагалася не лише значенням слів, але й інтонаційно передати увесь пієтет цього свята.
Символічно, що цьогоріч у державному святі на центральній площі міста взяли участь представники багатьох областей України. Це сприймалося як певний об’єднавчий сигнал.

Ваш отзыв

Ваш коментар