Версія для друку Версія для друку

Треба і бюджет наповнювати, але й про людей не слід забувати

Минулого тижня голова районної організації Товариства інвалідів Михайло Ісак ініціював проведення районної наради з питань сплати земельного податку представниками пільгової категорії населення.
Порушена проблема й справді заслуговує на увагу. Адже і пенсіонери, і люди з обмеженими фізичними можливостями одержують мізерну пенсію. Для них податки на землю — здебільшого непомірна сума. Грошей і на продукти харчування інколи не вистачає.
Колишній редактор районної газети “Нове життя” Михайло Ціцак тепер проживає в гірському селі Імстичово. У своєму виступі на нараді він сказав, що за 96 сотин цьогоріч йому доведеться сплатити 502 гривні. Для тих, хто одержує мізерну пенсію і немає додаткових доходів, це надто накладно. А коли чоловік захворіє і потрапить в лікарню – хоч сядь і плач. Пусті запевнення Уляни Супрун не допомагають.Особливо, коли мова йде про операцію. Доводиться йти із простягнутою рукою до друзів, знайомих, родичів, аби скинулися на недешеве лікування.
Плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. Платниками податку є власники земельних ділянок та землекористувачі. Відповідно до Податкового кодексу Ураїни базою оподаткування є: нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, або площа земельних ділянок, нормативно-грошову оцінку яких не проведено.
Заступник голови райдержадміністрації Іван Мошкола зазначив, що сільські та міська ради в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів. При прийнятті рішення про встановлення місцевих податків та зборів обов”язково визначаються об”єкт оподаткування, платник податків і зборів, розмір ставки, податковий період та інші обов”язкові елементи. До 15 липня подаються ціни на землю у процентному виразі.На перший погляд, це не так і багато – від 0,3 до 0,5 процентів. Однак у грошовому виразі це набігає кругленька сума. У кожній сільраді до вирішення цього питання підходять по-різному.Тому й ситуація складається так, що в Імстичові одна ціна, у Загатті — інша….Тут все залежить від депутатського корпусу. Але як би там не було, здебільшого очільники населених пунктів думають про наповнення місцевого бюджету.
Проблема й справді заслуговує на увагу. Треба і бюджет наповнювати, і про пільгову категорію населення не слід забувати.
Василь ШКІРЯ

Ваш отзыв

Ваш коментар