Версія для друку Версія для друку

ПІД ПРИЦІЛОМ УВАГИ ДЕПУТАТІВ РАЙРАДИ питання оборони, правопорядку, освіти, охорони здоров’я…

Цього тижня депутати прийняли низку рішень на другому засіданні двадцять третьої сесії райради VІІ скликання. Головував керівник райради Віктор Симканинець. Традиційно він ознайомив присутніх із заходами, які відбулися у міжсесійний період, а також привітав депутатів із днем народження, який вони святкували у згаданий час. Ювілярам Василю Балозі та Олександру Дзихорю вручив грамоти.

Спочатку слово надали районному військовому комісару Миколі Красівову, який проінформував про те, як триває підготовка очолюваним ним відомством до зборів з резервістами підрозділів територіальної оборони у вересні цього року. До речі, на виконання програми матеріально-технічного забезпечення підрозділів територіальної оборони №7 у нашому районі з бюджету виділили двісті тисяч гривень.
Прокурор району Василь Гецко інформував про стан законності за 6 місяців цього року. Він відзначив, що рівень злочинності дещо зріс за рахунок вбивств на побутовому ґрунті та порушень, пов’язаних з обігом наркотичних речовин. Усі ці злочини розкрито. За його словами, грядуть певні зміни до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів, які покликані усунути окремі казуси. До прикладу, щоб не було випадків, коли один правоохоронний орган належно спрацює, а інший за рахунок можливості законодавчих маневрів допоможе порушнику уникнути покарання. Запитання йому задали депутат райради Василь Поляк та Ільницький сільський голова Василь Павлище.
Приділили увагу депутати й питанням сфери освіти. Планували розглянути проект рішення щодо внесення змін до статутів Загатського та Кушницького міжшкільних навчально-виробничих комбінатів, однак поки відклали. Додатково вивчатимуть і створення освітніх округів та опорних закладів освіти на теренах району. У червні постановою Кабміну внесено зміни до процедури реалізації цього питання. Картина виглядає так, що мають створити з десяток округів. У межах кожного з них буде визначена опорна школа, яка матиме певну самостійність, а інші загальноосвітні навчальні заклади вважатимуться її філіями. Вочевидь, йтиметься і про оптимізацію штатів у ЗОШ. Варто нагадати, що нині в районі близько 60 шкіл. Наразі депутати не підтримали запропонований проект рішення. До речі, народні обранці на засіданні президії райради заслухають начальника відділу освіти РДА Єлизавету Яцканич стосовно роботи за минулий навчальний рік.
Під час розгляду питання про передачу в оренду нежилих приміщень у будівлях спільної власності територіальних громад сіл, міста району у депутата райради Ольги Чедрик були зауваження щодо умов конкурсу на надання приміщень для розміщення у них кіноконцертного залу для демонстрування кіно. Пропозиції народної обраниці врахують при оголошенні наступного конкурсу.
На сесії райради внесено зміни до районного бюджету, а також до програми створення та накопичення районного резерву матеріально-технічних засобів для попередження та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру. Затвердили депутати і фінансовий план комунального некомерційного підприємства «Іршавський центр первинної медичної допомоги» на наступний рік.

Іван КОПОЛОВЕЦЬ

Ваш отзыв

Ваш коментар