Версія для друку Версія для друку

Новації служби зайнятості: ваучери на навчання, Е-кабінети роботодавця і шукача роботи, послуги з профорієнтації

У службі зайнятості змінилися стосунки з шукачами роботи і роботодавцями, створили інноваційні он-лайн сервіси. І це неповний перелік змін. Детальніше про новації у розмові з Михайлом Гецком, директором Іршавської районної філії Закарпатського обласного центру зайнятості.

– Коли до служби зайнятості звертається людина, фахівці, в першу чергу, пропонують вакансію і всі ті послуги, які може надати служба зайнятості. І лише якщо, немає можливості відразу працевлаштувати, надається статус безробітного та призначається допомога по безробіттю.
Для прозорості на ринку праці з 1 лютого запрацювало «Єдине соціальне середовище зайнятості» (www.dcz.gov.ua). Це новий формат веб-сайту державної служби зайнятості та відповідно регіональних під такою ж назвою.
У службі зайнятості запроваджено процедуру профілювання безробітних та соціального супроводу при працевлаштуванні та після працевлаштування за підходом кейс-менеджменту. Це підхід, який передбачає оцінку ситуації та потреб клієнта, визначення цілей та всіх кроків задля їх досягнення. В нашому випадку це працевлаштування.
Служба зайнятості пропонує громадянам отримати ваучер на навчання. Це допоможе опанувати нову професію або спеціальність, яку вони оберуть із затвердженого переліку, підвищити кваліфікацію. Ваучер видається одноразово. Його вартість не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Якщо вартість навчання перевищує вартість ваучера, людина або роботодавець може оплатити різницю.
Державна служба зайнятості впроваджує електронні сервіси для роботи з клієнтами. Це тому, що прагне зробити послуги максимально доступними та комфортними.
«Електронний кабінет роботодавця» (www.dcz.gov.ua/cabinet) скорочує витрати часу для відвідування центру зайнятості та сприяє взаємодії роботодавців зі службою зайнятості. В «Електронному кабінеті» роботодавець може переглянути актуальність реквізитів свого підприємства, що є у базі служби зайнятості, стан укомплектування вакансій, кількість направлень претендентів на роботу, договори. Роботодавець також може здійснити добір працівників, переглянувши резюме. В електронному кабінеті є можливість подання звітів за формою № 3-ПН в онлайн режимі. Для створення власного електронного кабінету роботодавцю необхідно звернутись до служби зайнятості, повідомити адресу електронної пошти, сформувати логін та пароль, за допомогою яких авторизуватися та отримати доступ до послуг на сайті Державної служби зайнятості.
Для тих, хто шукає роботу, створено «Електронний кабінет шукача роботи» (www.dcz.gov.ua/cabinet). Тут зареєстрований безробітний може створити резюме, підібрати роботу, ознайомитися із можливостями професійного навчання. Можна дистанційно записатися в електронну чергу на прийом до фахівця будь-якого центру зайнятості. Є тут інформація про заплановані та фактичні відвідування служби зайнятості, про всі заходи, про нарахування та виплати допомоги з безробіття. Для створення власного електронного кабінету шукача роботи необхідно звернутись до служби зайнятості. Тут підкажуть, як діяти далі.
Відтепер отримати послуги з профорієнтації можна дистанційно в он-лайн форматі. Служба зайнятості запустила веб.базову платформу для он-лайн профорієнтаційного консультування «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа» (www:myprofession.com.ua).
Усі бажаючі віком від 14 років мають можливість безкоштовно отримати послуги з профорієнтації дистанційно у он-лайн форматі без відвідування центру зайнятості, якщо потрібно :
• обрати (змінити) професію;
• вибрати напрям професійного навчання;
• оцінити власні здібності.
За результатами повного тестування програма вказує конкретні професії відповідно до інтересів та схильностей людини, із зазначенням відсотка відповідності. Треба пам’ятати, що зайва година часу, витрачена на усвідомлення професійних вподобань, може заощадити роки марних зусиль у «пошуку професії по душі» у майбутньому.
Щоб безкоштовно отримати послуги з профорієнтації у он-лайн форматі, достатньо зв’язатись з профконсультантом центру зайнятості, заявити про своє бажання та отримати код доступу. Ця послуга надається всім, хто бажає вибрати або змінити професію, обрати свій кар’єрний шлях, визначити власні професійні інтереси, здібності.

За більш детальною інформацією звертайтеся до фахівців Іршавської районної філії Закарпатського обласного центру зайнятості за адресою: м. Іршава, вул. Набережна,1,в.

Ваш отзыв

Ваш коментар