Версія для друку Версія для друку

Михайло Рівіс: «Проект Перспективного плану формування спроможних громад Закарпаття необхідно доопрацювати якомога швидше і знайти компромісні рішення».

Днями відбулося засідання міжвідомчої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно – територіального устрою базового та районного рівнів у Закарпатській області.
На порядок денний було внесено два питання: щодо пропозицій до проекту Перспективного плану формування територіальних громад Закарпатської області та про результати роботи стосовно супроводу процесу реформування адміністративно-територіального устрою районного та базового рівнів області.
Участь у засіданні взяли: перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В’ячеслав Негода, голова облдержадміністрації Ігор Бондаренко, голова облради Михайло Рівіс, керівники окремих районних рад і райдержадміністрацій, науковці, експерти та ін.
Урядовець розповів про державну підтримку формування спроможних територіальних громад та питання адміністративно-територіальної реформи в Україні. Як відомо, Мінрегіон розробив проект Перспективного плану створення спроможних ОТГ Закарпатської області та надіслав його на ознайомлення до облдержадміністрації. Урядовий проект передбачає на Закарпатті 40 ОТГ з урахуванням існуючих.
Відтак начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації – головний архітектор області Микола Пігуляк представив проект перспективного плану формування спроможних територіальних громад Закарпатської області. А директор відокремленого підрозділу «Центру розвитку місцевого самоврядування» у Закарпатській області Іван Дем’янчук та консультант із юридичних питань Закарпатського регіонального відділення асоціації міст України Олег Лукша розповіли про стан добровільного об’єднання територіальних громад у нашому краї. Наголошувалось, що це питання бере початок у 2015 році. З того часу фахівці та експерти поверталися до нього неодноразово. У червні 2019 року Перспективний план налічував 50 ОТГ. Та 30 липня ц.р. було проведено перше засідання міжвідомчої робочої групи з підготовки пропозицій до адміністративно- територіального устрою базового та районного рівнів, де було внесено 16 пропозицій, 7 із яких – про утворення нових ОТГ. Було здійснено коригування Перспективного плану з урахуванням пропозицій міжвідомчої робочої групи, Мінрегіону, Центрального офісу реформ, Центру розвитку місцевого самоврядування у Закарпатті. У підсумку наразі цей Перспективний план містить 54 об’єднані територіальні громади Закарпаття. За словами, архітектора, не виключено, що будуть ще нові пропозиції від місцевих громад.
Присутні ставили багато запитань, разом розглядали спірні пропозиції, радилися, що робити далі, адже зрозуміло, що не вдасться зреалізувати всі побажання громад водночас.
Михайло Рівіс наголосив, що є очевидним той факт, що до проекту Перспективного плану на нині є питання, навіть у членів робочої групи. Турбує те, що ініціативи депутатів облради ‒членів групи, на жаль, не враховані. Тому проект Перспективного плану формування спроможних громад Закарпаття необхідно доопрацювати якомога швидше і знайти компромісні рішення. Якщо їх не знайдемо, ризикуємо знову це питання затягнути в часі.
Виконавчий апарат
облради

Ваш отзыв

Ваш коментар