Версія для друку Версія для друку

Між нами, пенсіонерами

Події, що відбуваються останнім часом в нашій країні, наштовхують мене, як, напевно, і всіх українців, на роздуми про наше з вами життя. Все своє — я пропрацював у сільському господарстві, обіймав різні посади. Зараз, поки дозволяє здоров’я, теж працюю в сільськогосподарському підприємстві. Зустрічаюся з багатьма людьми, доволі багато в нас трудиться й пенсіонерів, бо молодь виїжджає за кордон.
Хотів би розпочати з пенсійної реформи, де чимало нарікань на тих, хто її запроваджує. Чиновники, міністри в один голос кричать, що вирівняли пенсії всім пенсіонерам, але насправді такі заяви може робити людина, яка не знає, що таке два помножити на два. Як може людина, в якої трудовий стаж становить 15 років, одержувати таку саму пенсію, як людина, стаж якої становить, наприклад, 30 років.
І ще одне, хто звертав увагу на пенсії людей, які працювали в с\г, де зарплати були найнижчі в країні. Хіба ростити хліб, сад, виноград легше, як працювати суддею чи прокурором, котрих і нині можемо відрізнити по «тачках», на яких вони їздять. Хто чув пенсійний стаж підняти зразу на 10 років, не знаючи, де його заробити. А чи не краще було взяти, наприклад, максимальну пенсію 10 000 гривень і поділити згідно із трудовим стажем, не піднімаючи пенсійний вік, незважаючи ні на місце роботи, ні на зарплати.
Звичайно, є такі категорії робітників, які повинні мати певні пільги, лише не чиновники та олігархи, які нічого корисного країні не приносять, тільки розкрадають, усе народне стало їхнім та їх сімей.
З такими пенсіями і такими цінами виживати ой як важко. Коли все прирівнюють до курсу долара, а він падає, але ціни при цьому ростуть. Звідки голова «Нафтогазу» має 2 мільйони гривень зарплати і мільйонні премії? Чому на заправочних станціях різні ціни, а «Укрнафта» продає дорожче, ніж деякі приватні заправки? Де Антимонопольний комітет і чи доцільно його утримувати? Бентежить людей і те, коли постачальники газу знімають гроші за транспортування його у селах, де вони не проклали й метра труби. Чому ті самі люди, які повинні відповісти за безлад у державі, знову на керівних посадах? Де безоплатна медицина й освіта?
Я думаю, що у багатьох українців більше запитань до влади, ніж у влади відповідей. На телеканалах у різних шоу ті самі люди. Чого не запросять простих людей, щоб задавали питання тим політикам, які рвуться до влади, обливаючи брудом один одного. Я знаю багатьох кандидатів у депутати та й багато із вас знає їх, які брешуть людям в очі, обіцяючи і гори, і доли, а насправді думають лише про своє збагачення, утримуючи свої аптеки, ганделики та інше. Чому у нас судді, а не статті Адміністративного чи Кримінального кодексу встановлюють вирок бандитам і порушникам?
Коли дипломати нарешті сядуть за стіл перемовин про припинення війни? Коли ціна на хліб буде однакова і в Арданові, і в Іршаві, і в Мукачеві? Ось що турбує людей на цей час.
Бо між пенсіонерами, які працюють, є і колишні вчителі, і медики, і трактористи, і працівники культури, і всіх хвилює одне питання: коли ми заживемо, як люди в інших країнах, де вони соціально захищені, особливо пенсіонери, котрі віддали свою молодість на благо Батьківщини, яка повинна турбуватись про них на старості літ?
А земельну реформу як проводили? Де логіка, коли людина, яка пропрацювала 20-30 років в колгоспі, отримала таку ж частку земельного паю, як той, хто пропрацював там 1-2 місяці. Отже, непогану освіту і мудрість мав той, хто розробляв цей закон.

Іван Лендел,
с. Арданово

Ваш отзыв

Ваш коментар