Версія для друку Версія для друку

Як не спалити власну хату й не отруїтися чадним газом та про інші правила безпеки, розповідали селянам рятувальники Іршавського та Хустського районів

У краї спостерігається невтішна тенденція до збільшення кількості пожеж. В основному це спричинено загораннями в екосистемах краю. Правда, чимало пожеж виникає і в житловому секторі, які призводять не лише до значних матеріальних збитків, але й, що найголовніше — до травмування та загибелі людей. Саме для того, щоб убезпечити життя закарпатців від виникнення різного роду надзвичайних подій, сьогодні, 15 серпня, іршавські та хустські рятувальники провели планову інформаційно-роз’яснювальну роботу серед сільських жителів двох населених пунктів.

Так, працівники Іршавського райвідділу ДСНС області спільно з газовиками  навідалися до громади села Загаття. Для початку вони зустрілися із активом села та визначили основні напрямки подальшої профілактичної роботи. Вирішили, передусім, провести профілактичні огляди житлового сектора самотніх літніх людей, адже саме вони потребують додаткової уваги та опіки. Увага власників осель акцентувалася на основних вимогах правил пожежної безпеки в побуті з врученням відповідних тематичних листівок; пам’яток, інструкцій з правилами користування відкритим вогнем, утримання печей, експлуатації газового обладнання та електроприладів. В основному ці причини домінують серед пожеж, що виникають у житловому секторі. Також рятувальники особливо наголошували на небезпеці отруєння чадним газом, адже попереду опалювальний сезон, а саме цієї пори ця проблема стає особливо актуальною.

Спілкувалися рятувальниками з людьми і на вулицях населеного пункту, де окрім пожежної безпеки в побуті наголошувалося і про недопущення загорань в екосистемах.

А працівники Хустського міськрайвідділу ДСНС Закарпаття, проводячи просвітницьку роботу серед мешканців с. Сокирниця, головний акцент зробили на підростаючому поколінні. Спочатку для малечі місцевого дошкільного навчального закладу провели невеликий пожежний лікнеп, де йшлося про недопущення пожеж через дитячі пустощі із запальничками та сірниками. Всі дошкільнята також нагадали для себе номер “101”, адже саме його треба негайно набирати у випадку виникнення пожежі. Ще розповіли діточкам і про небезпеку підозрілих вибухонебезпечних предметів. А у торгівельних закладах надзвичайники поцікавилися станом первинних засобів пожежегасіння та вміння користуватися вогнегасниками.

На згадку рятувальники залишили всім, з ким мали нагоду поспілкуватися під час даних інформаційно-просвітницьких заходів, листівки з основними правилами пожежної безпеки у повсякденному житті та закликали дорослих бути прикладом для молодого покоління у вихованні культури безпеки життєдіяльності.

 

У ДСНС України у Закарпатській області

Ваш отзыв

Ваш коментар