Версія для друку Версія для друку

Правнук *

Народився Олександр 5 серпня 2014 року у прифронтовому місті Миколаїв на другому році війни, страшної війни Росії проти України. Вага хлопця – 3 кілограми, зріст – 50 сантиметрів. Мама Ганна по професії журналіст, працює у штабі частини, в якій служить її чоловік Роман – кадровий офіцер, учасник бойових дій, спочатку в Криму, а потім на Донбасі. Правнук Сашко названий на честь діда і прадіда, ніяк не може зрозуміти, чому його мама плаче, коли тато Роман чомусь не подзвонить їй з фронту. В його уяві фронт – це щось дуже страшне, не хороше.
Серпень того року видався спекотним, вдень доходило до 40 градусів Цельсія в тіні, це ще більше розпалювало пристрасті людей, які воювали у тїй, здавалося б, нереальній війні. Ця війна здавалася якимось страшним сном, чимось незрозумілим, неможливим, уявою хворої фантазії. Після стількох років проживання в одній країні з братами, після перемоги над фашизмом, не можна було навіть уявити, що брат – росіянин буде вбивати брата – українця. І тільки після майже двох років гібридної війни стало зрозуміло, що керівництво Росії ніколи не вважали українців своїми братами. За всю тисячолітню історію українці толерантно ставилися до всіх народів-сусідів, в тому числі і до росіян. Українці ніколи не завойовували земель інших народів-сусідів, бо Бог нагородив їх власною, багатою землею. Керівники Росії завжди нищили все українське, забороняючи мову, культуру, державність. До 17 століття такої країни як Росія, – взагалі не було на картах світу, була Московія. Саму Москву було засновано у 1272 році князем Даниїлом. А князь Володимир Мономах хрестив Київську Русь ще у 988 році.
Київська Русь вже у той час була державою з розвинутими ремеслами, сільським господарством, рибальством, торгівлею, наукою, культурою, тісними зв’язками з європейськими країнами. Починаючи із царя Петра І, від нас, українців, украли історію, державність, мову. Вся історія України після Київської Русі – це боротьба за незалежність. Україну душили всі царі, а потім – комуністи. Без України і теперішні керівники Кремля не мислять існування Росії, російської імперії.
Українці завжди були гостинною нацією, чемно ставилися до всіх іноземців, чим підступно скористалися росіяни. Особливо жорстоко ставилися до українців комуністи, починаючи від Леніна.
Якщо чех любить Чехію, поляк – Польщу, німець – Німеччину, угорець – Угорщину, це нормально, це патріотизм. А якщо українець любить Україну – то його комуністи називали націоналістом і його цькували, не давали жити, а українську інтелігенцію масово знищували. Особливо ненавиділи українське село. Організували два страшні голодомори, в яких загинули мільйони українців.
Так, Сашко, я – твій прадід. Ми винуваті, що не побороли цих сусідів-ворогів і це приходиться робити твоєму батькові Роману і мамі Ганні. Тому, тобі і всім українцям треба бути пильними і твердими у виборі друзів.
Україна буде великою, незалежною державою.
Більше твердості.
Степан ОВСАК.

Ваш отзыв

Ваш коментар