Версія для друку Версія для друку

ИБОРИ – ПЕРЕПУСТКА ДЛЯ ЗМІН. ЧИ НА КРАЩЕ? З цього приводу поділилися думками жителі Великого Раківця, Іршави, Броду, Дубрівки, Білок

SONY DSC

На виборчій дільниці, яка знаходилася у Великораковецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів, вдалося поспілкуватися з Вероною Куруц, котра постійно ходить голосувати і навіть кілька разів була членом дільничної виборчої комісії. Жінка каже, що сама вона родом із Нижнього Болотного. Її батько — інвалід ІІ групи, а мама працювала у місцевому колгоспі. Хоча їх у батьків було п’ятеро, та всі здобули вищу освіту. Сама Верона Василівна двадцять років пропрацювала заступником директора школи з класів початкової ланки, а також у згаданій школі викладала хімію та біологію. Щиро вірить, що молоде покоління зробить якісні змін

и в країні. На її думку, в політику мають йти достойні люди, а не такі, що здобувають перемогу шляхом підкупу.

SONY DSC

Цікавими думками поділився й Іван Товт, який прописаний у Великому Раківці на обійсті дружини, а сам народився у Кам’янському. Чоловік вважає, що на виборчу дільницю потрібно ходити завжди. Своїм прикладом це і підтверджує, адже заради того, щоб на цей раз проголосувати, спеціально приїхав у Великий Раковець. Отже, потратив на це і час, і кошти. З його слів, кандидата треба вибирати такого, щоб не обманув, хоча все ж це важко спрогнозувати. Іван Іванович переконаний, що дільницю можна б прикрасити, до прикладу, повітряними кульками, адже вибори – це свято волевиявлення. Пригадує, що свого часу на виборчих дільницях грав духовий оркестр.

SONY DSC

Василь Скоблей з Іршави голосував у приміщенні колишнього районного будинку дитячої творчості. На дільницю прийшов разом з дружиною Мартою. Чоловік розповів про своє бачення виборів. Каже, що голосувати потрібно, адже як можна ставити потім якісь претензії до політиків, якщо не ходити на дільницю. Вірить, що нові обличчя в парламенті змінять країну, адже старі мали шанс це зробити і не виправдали очікувань народу. Виступає за партійну систему виборів. Але партії потрібно створювати не як клуб інтересів, а як об’єднання людей, які мають конкретне бачення реформ і можуть їх реалізувати. На його думку, вибори необхідно проводити частіше, ніж один раз на 5 років та влаштовувати праймеріз. Інакше кажучи, відбирати кандидатів мають люди, а не партійний бос.
Вдалося завітати і на дільницю, що була у Брідській сільській раді. Депутат сільради Василь Смерека, котрий вже понад 15 років там представляє інтереси односельців, теж пропонує вибори проводити частіше. Хоча б тому, що для людей це чудова нагода зібратися разом і висловити власне бачення розвитку держави. Серед проблемних питань, над вирішенням яких мають працювати нові політики, називає ремонт доріг. Дотепер було так: якщо перед виборами їх не відремонтували, то після вже можна про це забути. Має надію, що з приходом до влади нових політиків ситуація зміниться на краще.

SONY DSC

Жителька Броду Іванна Кобаль, для котрої цьогорічні вибори глави держави та парламентарів були першими у житті, теж погодилася дати коментар. Дівчина щиро вірить, що грядуть позитивні зміни. Вона вважає, що людям вже набридли пусті обіцянки, і політики мають це нарешті зрозуміти. Каже, що потрібно зменшити кількість кандидатів, а також розумно дозувати політичну рекламу в газетах, на плакатах, в інших засобах масової інформації. На цих виборах цього всього було забагато, що певною мірою дратувало.

SONY DSC

Член дільничної виборчої комісії в Дубрівській ЗОШ І-ІІІ ступенів Іванна Чубирко працює в такій якості майже чи не кожного разу. Вона повідомила, що на парламентських виборах на дільницю прийшло трохи більше третини тих, хто мав право голосу. Це все через те, що багато в кого вже просто апатія до політики, а також чимало людей зараз на заробітках. На думку досвідченої учасниці виборчого процесу Іванни Іванівни, було б добре, аби довіру виборців завойовували не шляхом підкупу, а переконували у правильності вибору конкретними справами.
Досить популярну і цікаву ідею висловив виборець на дільниці у Дубрівській ЗОШ І-ІІІ ступенів Іван Білак. Він наполягає на тому, що необхідно впроваджувати електронний формат голосування. Для початку потрібно прописати у законодавстві механізми закріплення одного номера мобільного за конкретним громадянином, а також шляхи уникнення втручання в об’єктивність такого волевиявлення. Подібний підхід до проведення виборів був би дуже зручним. І це навіть могло би суттєво збільшити відсоток тих, хто взяв участь у голосуванні.
Була можливість потрапити і на дільницю в будинку культури с. Білки. Марія Кузьма традиційно прийшла проголосувати. Жінка хоче бачити в парламенті фахових людей, які мають відповідний досвід або якісно націлені його здобути. Це дуже важливо, адже від рівня народних депутатів залежить якість законів, за якими живе вся країна. У тому, що ці вибори пройшли демократично, у неї нема сумнівів. За цим же принципом відбувалося голосування на цьогорічних виборах глави держави. У цьому заслуга попереднього нашого президента. Білківчанка каже, що дуже важливо, аби люди обирали свідомо, а не продавалися за гроші, гречку тощо.

Іван КОПОЛОВЕЦЬ.

Ваш отзыв

Ваш коментар